Red Hat Enterprise Linux 7.4 jest już dostępny

Red Hat poinformował o ogólnej dostępności systemu Red Hat Enterprise Linux 7.4 – najnowszej wersji korporacyjnej platformy linuksowej.

Red Hat Enterprise Linux 7.4 oferuje nowe możliwości w zakresie serwerów fizycznych, maszyn wirtualnych, chmur hybrydowych i publicznych oraz środowisk wielochmurowych. Wspiera też technologie zwiększające bezpieczeństwo pracy, takie jak np. USB Guard. To funkcja zapewniająca większą kontrolę nad tym, jak urządzenia plug-and-play mogą być używane przez konkretnych użytkowników, co pomaga ograniczyć zarówno wycieki, jak i infekcje danych.

Oferuje również ulepszone zabezpieczenia kontenerów, z pełną obsługą SELinux w połączeniu z OverlayFS. Rozwiązania te pomagają chronić bazowy system plików i pozwalają korzystać jednocześnie z Dockera i przestrzeni nazw, wspierając w ten sposób kontrolę dostępu. 

Zobacz również:

Nowoczesne aplikacje biznesowe wymagają większej przepustowości i pojemniejszej pamięci masowej, przez co Nowe funkcje w obszarze pamięci masowych, to między innymi: obsługa NVMe Over Fabric oraz obsługa Elastic Network Adapter (ENA) w Amazon Web Services (AWS).

Uzupełniając rozwiązania Red Hat Satellite i Ansible Tower, Red Hat Enterprise Linux 7.4 wprowadza funkcję ról systemowych – Red Hat Enterprise Linux System Roles – w wersji Technology Preview. System Roles to jednolity interfejs administracyjny dla wszystkich głównych wersji systemu Red Hat Enterprise Linux, który pozwala utworzyć jeden zautomatyzowany przepływ pracy z wykorzystaniem Ansible i używać go w dużych, heterogenicznych wdrożeniach Red Hat Enterprise Linux bez dodatkowych modyfikacji.

Red Hat Enterprise Linux 7.4 jest dostępny w wersjach, które działają w wielu różnych architekturach, w tym IBM Power, IBM z Systems oraz 64-bitowy ARM (w wersji Development Preview). W przypadku architektury IBM Power Little Endian, nowe wydanie obsługuje dodatki High Availability i Resilient Storage, a także środowisko uruchomieniowe i format obrazów Open Container Initiative (OCI).


TOP 200