Red Flag Linux rusza na podbój nowych rynków

HP i Red Flag Software podpisały 20 sierpnia br. umowę, dzięki której chiński Linux opuści państwo środka i wkroczy na szersze rynki

Umowa przewiduje, że firmy zajmą się w pierwszej kolejności dystrybucją systemu Red Flag Linux na obszarze Chin, a następnie zajmą się rynkami azjatyckimi oraz innymi. będzie odpowiedzialny za sprzedaż, marketing, wspieranie technologii, szkolenia i obsługę techniczną klientów.

HP współpracuje od dawna z Red Flag Softare, a jedną z pierwszych amerykańskich firm, która nawiązała kontakt z chińskim dostawcą oprogramowania był Compaq (przejęty przez HP w 2002 roku).

Zobacz również:

Red Flag Software został powołana do życia w 2000 roku przez dwie instytucje: przez Chińską Akademię Nauk (Instytut oprogramowania) i przez firmę inwestycyjną mającą swoją siedzibę w Szanghaju. Na początku Red Flag Software miała skromne plany, zamierzając opracować japońską i koreańską wersję systemu operacyjnego, a dalszej przyszłości wersję angielską.

Nie ulega wątpliwości, że przymierze zawarte z HP przyspieszy rozwój chińskiego Linuksa. Przyczyni się też do tego fakt, że z inicjatywy obu firm w Pekinie powstanie laboratorium oraz centrum demonstracyjne, które będzie promować oprogramowanie Red Flag Linux.

W umowie można znaleźć akapit mówiący o tym, że HP będzie wspierać system operacyjny Red Flag Server Series 4 na swoich serwerach linii Integrity i Proliant. Obie firmy zamierzają też współpracować z innymi dostawcami rozwiązań sieciowych, w tym z Intelem, Oraclem i BEA), celem opracowania nowych platform obliczeniowych opartych na systemie Red Flag Linux, adresowanych do takich sektorów jak organizacje rządowe, przemysł, instytucje finansowe i telekomunikacja.