Realne przyspieszenie dla inteligentnego biznesu

Dzięki wieloletniej, bliskiej współpracy z SAP, Lenovo jest dzisiaj liderem rynku infrastruktury dla platformy SAP HANA. Wydajne, elastyczne, kompleksowe rozwiązania Lenovo - obejmujące sprzęt, oprogramowanie, usługi oraz wsparcie - to potwierdzona certyfikatem gwarancja w pełni zoptymalizowanego wdrożenia SAP HANA

Kiedy środowisko biznesowe zmienia się w mgnieniu oka, reakcje muszą być błyskawiczne. Decyzje biznesowe trzeba podejmować bez wahania. Jest to możliwe tylko pod warunkiem, że mamy szybki dostęp do aktualnych trendów i wartościowych informacji, które są głęboko ukryte w firmowych danych. SAP HANA to platforma bazodanowa umożliwiająca przetwarzanie danych in-memory, czyli w pamięci operacyjnej, co zapewnia ogromne przyspieszenie w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, która bazują na macierzach dyskowych. SAP HANA w czasie rzeczywistym odsłania kluczowe dla biznesu trendy, dzięki czemu pozwala na szybsze podejmowanie decyzji, a skrócenie potrzebnego na to czasu oznacza dzisiaj dla wielu organizacji być albo nie być.

Osiągnięcie tego wymaga jednak posadowienia oprogramowania SAP na niezawodnej, dostępnej, wydajnej i skalowalnej infrastrukturze sprzętowej. Nawet SAP HANA nie pomoże, jeśli serwery i macierze będą ulegały awariom, wydajność będzie niezadowalająca, a rozbudowa i serwis urządzeń będą utrudnione. Oferta rozwiązań Lenovo dla SAP HANA umożliwia optymalizację wdrożeń systemów SAP, co przekłada się na dodatkowe korzyści i akcelerację procesów związanych z podejmowaniem decyzji.

Zobacz również:

  • Świat się zmienia. SAP nadąża
  • Poważna wada oprogramowania układowego laptopów Lenovo. Wymagane aktualizacje

Przy tym, wyborem infrastruktury dla SAP HANA powinni zainteresować się nie tylko obecni posiadacze tego rozwiązania, ale także wszystkie organizacje używające technologii SAP. Producent oprogramowania dla biznesu ogłosił bowiem, że od 2025 wszystkie jego aplikacje będą działać wyłącznie na platformie SAP HANA.

Niekwestionowany lider

Nie przez przypadek Lenovo zostało wybrane przez SAP w 2019 najlepszym dostawcą infrastruktury dla SAP HANA. Nagroda SAP Pinnacle Award 2019 w kategorii Best Infrastructure Provider potwierdza, że Lenovo jest globalnym liderem rozwiązań dla SAP HANA - firma dostarczyła klientom na całym świecie już ponad 15 tys. systemów z SAP HANA.

Rozwiązania Lenovo dla SAP HANA są rozwijane we współpracy ze specjalistami SAP a dzięki temu - natywnie zgodne, certyfikowane, a dodatkowo zoptymalizowane wydajnościowo. Eksperci Lenovo zapewniają wsparcie podczas wdrożenia, a sama platforma jest później na bieżąco aktualizowana.

Szerokie portfolio najwyższej klasy sprzętu oznacza możliwość pełnego dopasowania rozwiązania do potrzeb biznesowych każdej branży i specyfiki organizacyjnej. Lenovo oferuje konfigurację pamięci nawet do 24 TB, a jednocześnie zapewnia znacząco krótszy czas ponownego uruchomienia dzięki możliwym zastosowaniu technologii Intel® Optane™ DC Persistent Memory. Gwarantuje równocześnie bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Dane mogą być chronione z wykorzystaniem zintegrowanych funkcji wysokiej dostępności i synchronicznego DR (Disaster Recovery).

Realne przyspieszenie dla inteligentnego biznesu

Wyjątkową wydajność rozwiązań Lenovo potwierdzają obiektywne testy. Serwery Lenovo regularnie osiągają rekordowe wyniki w benchmarku SAP Business Warehouse Edition for SAP HANA Version 3. W marcu ubiegłego roku wydajnościowy rekord świata w testach prowadzonych w aplikacji SAP Business Warehouse uruchomionej na platformie SAP HANA w konfiguracji jednowęzłowej pobiła 8-procesorowa maszyna Lenovo ThinkSystem SR950 wyposażona w układy Intel Xeon Platinum 8280. Natomiast kilka miesięcy temu, w październiku 2020 r. rekordowy wynik osiągnął serwer Lenovo ThinkSystem SR860 V2 wykorzystując cztery procesory Intel Xeon Platinum 8380HL.

Dowodem wydajności a zarazem niezawodności rozwiązań Lenovo dla SAP HANA jest także zaufanie, jakim obdarza je sam SAP - centrala firmy na potrzeby własne oraz swoich klientów korzysta właśnie z serwerów Lenovo. Chmurowe oprogramowanie SAP, z którego korzystają klienci na całym świecie napędzają systemy Lenovo z procesorami Intel Xeon. Również na naszym polskim rynku, Klienci firmy SAP zapoznają się z najnowszymi technologiami SAP HANA korzystając z lokalnych środowisk testowych opartych o infrastrukturę Lenovo.

System do kompletu

Wartość rozwiązania Lenovo dla SAP HANA można dodatkowo zwiększyć wybierając technologię SUSE. Współpraca obu firm zaowocowała bowiem stworzeniem najbardziej elastycznej a zarazem efektywnej kosztowo propozycji dla centrów danych, a w szczególności także dla rozwiązań SAP HANA. Połączenie serwerów Lenovo i technologii open source od SUSE zapewnia wysoką wydajność, niezawodność i bezpieczeństwo, których poszukują współczesne organizacje.

Połączenie sprzętu i oprogramowania Lenovo z systemem operacyjnym SUSE Linux Enterprise Server (podobnie jak serwery Lenovo, jest on używany wewnętrznie przez SAP) skraca czas wdrożenia i migracji, pozwala uprościć zarządzanie i utrzymanie, a także zwiększyć efektywność skalowania pamięci masowej i wreszcie lepiej chronić dane - dzięki zaawansowanym mechanizmom bezpieczeństwa.

Wszystko to ostatecznie oznacza również ograniczenie – niemal do zera - nieplanowanych przestojów, które w dobie powszechnej digitalizacji mogą okazać się nie tylko bardzo kosztowne same w sobie, ale będą także wpływać na poważną utratę produktywności.

Dlatego właśnie warto stawiać na kompletne rozwiązania, które powstały w wyniku wieloletniej, bliskiej współpracy rynkowych liderów: Lenovo, SAP i SUSE.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Lenovo Technology B.V. Sp. z o.o.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200