ReadyNAS Surveillance - system monitoringu dla małych i średnich firm

Netgear poszerzył ofertę o system monitoringu ReadyNAS Surveillance. Pozwala on na nadzorowanie obiektów, archiwizację nagrań i ich wyszukiwanie, oznakowywanie cyfrowymi znakami wodnymi (digital watermarking) oraz elektroniczne mapowanie (e-mapping).

W skład rozwiązania wchodzą trzy komponenty: system nagrywania (NVR; Network Video Recorder), urządzenia sieciowe (przełączniki) i kamery. Jako NVR wykorzystywane jest firmowe urządzenie ReadyNAS, które po zainstalowaniu dodatku wspiera nowe funkcjonalności. System nagrywania może obsługiwać do 16 kamer, w tym kamery megapikselowe i HD. Nagrania są dostępne przez przeglądarkę internetową, albo za pomocą aplikacji mobilnych na platformie iOS (iPhone, iPad) bądź Android.

Infrastrukturę sieciową reprezentują przełączniki linii ProSafe z grupy Smart i Managed, obsługujące technologie VLAN, PoE oraz QoS. System nagrywania ReadyNAS NVR obsługuje większość kamer produkowanych przez głównych dostawców rozwiązań używanych do monitorowania otoczenia.

Zobacz również:

  • Nowe dyski do serwerów trafiają na rynek - mają 22 TB pojemności

Firma umożliwia przetestowanie aplikacji (obsługującej do 16 kamer, po zainstalowaniu jej na urządzeniu ReadyNAS) przez okres 30 dni. Po upływie tego okresu użytkownik musi wykupić jedną z dostępnych licencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200