ReadyNAS Surveillance - system monitoringu dla małych i średnich firm

Netgear poszerzył ofertę o system monitoringu ReadyNAS Surveillance. Pozwala on na nadzorowanie obiektów, archiwizację nagrań i ich wyszukiwanie, oznakowywanie cyfrowymi znakami wodnymi (digital watermarking) oraz elektroniczne mapowanie (e-mapping).

W skład rozwiązania wchodzą trzy komponenty: system nagrywania (NVR; Network Video Recorder), urządzenia sieciowe (przełączniki) i kamery. Jako NVR wykorzystywane jest firmowe urządzenie ReadyNAS, które po zainstalowaniu dodatku wspiera nowe funkcjonalności. System nagrywania może obsługiwać do 16 kamer, w tym kamery megapikselowe i HD. Nagrania są dostępne przez przeglądarkę internetową, albo za pomocą aplikacji mobilnych na platformie iOS (iPhone, iPad) bądź Android.

Infrastrukturę sieciową reprezentują przełączniki linii ProSafe z grupy Smart i Managed, obsługujące technologie VLAN, PoE oraz QoS. System nagrywania ReadyNAS NVR obsługuje większość kamer produkowanych przez głównych dostawców rozwiązań używanych do monitorowania otoczenia.

Firma umożliwia przetestowanie aplikacji (obsługującej do 16 kamer, po zainstalowaniu jej na urządzeniu ReadyNAS) przez okres 30 dni. Po upływie tego okresu użytkownik musi wykupić jedną z dostępnych licencji.


TOP 200