Razem do banków

Softbank rozpoczął planowany od miesiecy proces konsolidacji spółek oferujących rozwiązania dla banków spółdzielczych. Łódzki Wonlok zmieni nazwę na Epsilio SA i wchłonie należące do grupy spółki SABA oraz Novum.

Wonlok (nazwa Epsilio jest jeszcze w fazie rejestracji) od wczoraj (1 października) jest już właścicielem należącej również do Grupy Softbank spółki SABA. Wonlok nabył bydgoskie przedsiębiorstwo zaledwie za 100 tys. zł. Softbank postanowił połączyć spółki, gdyż oferują rozwiązania dla sektora finansowego, zwłaszcza banków spółdzielczych. Sztandarowym produktem Wonloka jest system Eurobank wdrażany obecnie w BGŻ. SABA ma w ofercie system transakcyjny dla banków spółdzielczych, narzędzia analityczne i aplikacje wspomagające obsługę kredytów. Firma jest także dostawcą platformy Oskar – modułowego systemu do obsługi płatności bezgotówkowych, opartego na kartach mikroprocesorowych. Łomżyńska spółka Novum jest natomiast producentem Novum Bank 4GL – systemu informatycznego dla banków spółdzielczych i regionalnych.

Softbank przejął firmę SABA w 1998 r., kiedy to włączył do grupy także Novum oraz spółkę Sawan. Bydgoska SABA, na mocy zawartej w 2001 r. umowy z Softbankiem miała oferować również system dla małych i średnich banków Active Bank Retail (dawniej znany jako Diamond) ale jego promocja okazała się bezskuteczna. Strony ostatecznie rozwiązały ją w ubiegłym tygodniu.

Zobacz również:

Konsolidacja trzech spółek zależnych: Wonlok-SABA-Novum, pozwoli Softbankowi skuteczniej konkurować m.in. z aktywnie działającym w sektorze spółdzielczym rzeszowskim Compem.


×