Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

> Systems Management Server. Kiedy oprogramowanie Microsoftu do zarządzania siecią Systems Management Server 1.1 albo 1.2 wykonuje inwentaryzację zasobów komputerów z dyskami IDE lub ATAPI, na których zainstalowany jest system operacyjny Windows NT, to niepoprawnie identyfikuje je jako dyski SCSI. Problem ten rozwiązuje pierwszy pakiet poprawek do oprogramowania SMS - Service Pack 1, dostępny na serwerze ftp.microsoft.com.

> Netscape Mail Server 2.0. Podczas instalacji Netscape Mail Server 2.0 na Windows NT należy się wystrzegać instalowania go z katalogu TEMP systemu Windows NT. Program instalacyjny korzysta z dwóch rozpakowanych po kolei plików. Gdy wykonuje się instalację z katalogu TEMP, zawartość jednego pliku może skasować drugi.

> Windows NT 4.0. Service Pack 2 (SP2) dla Windows NT 4.0 zawiera poprawki do wielu błędów systemowych. Niemniej jednak programiści Microsoftu nie ustrzegli się błędów w zestawie poprawek. Jak na razie wykryto dwa nowe.

Po instalacji SP 2, gdy użytkownik próbuje odczytywać dane z dyskietki lub CD-ROM-u, podczas działania programu antywirusowego, na ekranie może być wyświetlony komunikat "STOP 0x0000000A". Poprawka do tego błędu dostępna jest pod adresemftp://ftp.microsoft.com/bussys/winnt/winnt-public/fixes/usa/NT40/hotfixes-postSP2/krnl-fix.

Drugi z błędów dotyczy usług zdalnego dostępu. Po zainstalowaniu SP2 użytkownik może stracić możliwość komunikowania z siecią Internet (brak routingu danych). Opis rozwiązania tego problemu znajduje się pod adresemftp://fto.microsoft.com/bussys/winnt/winnt-public/fixes/usa/NT40/hotfixes-postSP2/ras-fix/readme.txt.

Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten dostępny jest pod adresemhttp://www.bugnet.com.

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres bugnet@bugnet.com.


TOP 200