Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

CorelDraw 8. Po instalacji oprogramowania CorelDraw 8 na stacji z systemem Windows NT Workstation może okazać się, że poszczególne menu aplikacji bardzo wolno się otwierają. potwierdził już istnienie problemu i dostarczył jego poprawkę w ramach drugiego zestawu poprawek do CorelDraw 8. Service Pack 2 jest dostępny pod adresemhttp://www.corel.com/support/ftpsite/pub/coreldraw/draw8suite/index.htm.

<hr>

Internet Explorer 5.0. Nawet po instalacji pełnej wersji przeglądarki Internet Explorer 5.0 podczas odwiedzin niektórych stron WWW na ekranie może zostać wyświetlony komunikat [WWW] does not support the beta version of 5. Niestety, nie ma żadnej poprawki tego błędu. Microsoft sugeruje tylko ponowną instalację przeglądarki w trybie kompatybilności z IE 4.0. Firma nie twierdzi jednak, że rozwiązuje to problem w każdym przypadku.

<hr>

Windows 98 i USB. Podczas pracy w systemie Windows 98 z urządzeniami USB może się zdarzyć, że po zamknięciu okienka (poprzez kliknięcie na symbol X w jego prawym, górnym rogu) komputer przerwie pracę. Microsoft proponuje, jako obejście tego problemu, zamykanie okien poprzez naciśnięcie przycisku Escape. Firma pracuje także nad poprawką tego błędu, która ma znaleźć się w kolejnym zestawie Service Pack.

Klienci, którzy zawarli kontrakt serwisowy w Microsofcie lub też mają prawo do korzystania z darmowego wsparcia technicznego, mogą poprosić o przysłanie pliku KERNEL32.DLL o rozmiarze 452 096 bajtów z dnia 22 lutego br. Jego wgranie w miejsce wykorzystywanego wcześniej KERNEL32.DLL powinno rozwiązać problem.

<hr>

Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten jest dostępny pod adresemhttp://www.bugnet.com.

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres [email protected].


TOP 200