Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Lotus Domino i Notes 5. Aby w pełni poprawnie zaktualizować starszą wersję pakietów Notes i Domino do wersji piątej, konieczna jest wcześniejsza instalacja poprawki R4.6.3b Quarterly Maintenance Update. Klienci i serwery wyposażone w nią mają możliwość poprawnego replikowania informacji z produktami w wersji piątej.

<hr>

ATI 3D Rage II, 3D Graphics Pro Turbo, 3D Expression or 3D Rage II Plus video adapter. Jeżeli komputer jest wyposażony w jedną z wymienionych kart graficznych firmy ATI, system operacyjny Windows 95 i jest zainstalowana na nim przeglądarka Internet Explorer 4.0, 4.01, 4.01 Service Pack 1 lub 5.0, to może się zdarzyć, że podczas przewijania zawartości okna przeglądarki jego praca zostanie zatrzymana. Zawieszenie systemu może wystąpić przy przewijaniu zawartości okien aplikacji Outlook Express 4.0, 4.01 i 5.0 dla Windows 95 i Windows 98.

Microsoft w takim przypadku radzi, by pobrać najnowszą wersję sterowników do kart graficznych ATI z serwerahttp://www.atitech.ca, ale problem można rozwiązać także w inny sposób. Należy kliknąć na Start i wybrać z menu Uruchom. W pustym polu wpisać SYSTEM.INI i kliknąć na przycisk OK. W sekcji [Display] pliku SYSTEM.INI należy dodać wpis DevBMP=0, zachować zmiany i ponownie uruchomić komputer.

Jeśli nie przyniesie to pozytywnego efektu, można wykonać inną czynność. Należy prawym przyciskiem myszki kliknąć na ikonę Mój Komputer, widoczną na Pulpicie. Następnie z menu wybrać Właściwości, kliknąć na przycisk Grafika na zakładce Wydajność. Następnie przesunąć suwak akceleracji sprzętowej maksymalnie w lewo (wyłączyć akcelerację), zatwierdzić wybór i ponownie uruchomić komputer.

<hr>

Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym są publikowane informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten jest dostępny pod adresemhttp://www.bugnet.com.

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres [email protected].

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200