Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Systems Management Server 2.0. Microsoft udostępnił pierwszy zestaw poprawek do oprogramowania SMS 2.0. Nie zawiera on nowych funkcji, a jedynie poprawki błędów związanych m.in. z kompatybilnością systemu z Windows 2000 Beta 3.

SP1 natomiast jest dostępny pod adresemhttp://www.microsoft.com/smsmgmt/downloads/sms20sp1.asp.

<hr size=1 noshade>

Windows NT i Lotus Notes. Podczas używania klienta Lotus Notes 5 na stacji roboczej z systemem Windows NT 4.0 z pakietem Service Pack 4 na ekranie może pojawić się komunikat o błędach w komunikacji z wykorzystaniem NetBIOS: Unknown authentication message type was received. Lotus tłumaczy, że problem ten występuje wówczas, gdy klient Lotus Notes próbuje korzystać z serwera Domino, pracującego na innej platformie niż Windows NT. Jako tymczasowe rozwiązanie Lotus proponuje wyłączenie opcji DNS for Windows Name Resolution w ustawieniach protokołu TCP/IP w Sieciach w Panelu sterowania.

<hr size=1 noshade>

Windows NT i Number Nine. Użytkownicy kart graficznych Number Nine Visual Technologies Imagine 2, pracujący na platformie Windows NT 4.0, mają powody do niezadowolenia. Udostępniony piąty zestaw poprawek dla Windows NT zawiera ten sam błąd, co Service Pack 4, który powoduje, że system traci możliwość ustawienia większej liczby kolorów niż 256.

Według Microsoftu, na razie nie ma poprawki tego błędu.

<hr size=1 noshade>Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten jest dostępny pod adresemhttp://www.bugnet.com.

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres [email protected].

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200