Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Microsoft Windows NT 4.0 i SP 4.0. Jeśli na serwerze Windows NT 4.0 pracuje oprogramowanie Computer Associates InocuLAN 4.0 z drugim zestawem poprawek, to przed instalacją pakietu Service Pack 4 dla Windows NT należy upewnić się, że InocuLAN jest dostarczony w wersji (build) 373 lub nowszej. Odpowiedni plik IL0145I.ZIP, aktualizujący starsze wersje InocuLAN, jest dostępny pod adresemftp://ftp.cai.com/pub/InocuLAN/IL0145I.ZIP .

<hr size=1 noshade>

Microsoft Access 97. Microsoft poinformował, że baza danych Access 97 może mieć problemy w pracy na platformie Windows 98. Problem może wystąpić zarówno po uaktualnieniu komputera z zainstalowanymi Windows 95 i Access 97 do Windows 98, jak i instalacji bazy danych Microsoftu na nowym komputerze z Windows 98. Istnieje on wówczas, gdy podczas uruchamiania aplikacji pojawia się komunikat o błędzie Microsoft Access can't start because there is no license for it on this machine.

Problem rozwiązuje instalacja poprawki dostępnej pod adresemhttp://support.microsoft.com/download/support/mslfiles/aclicn97.exe .

<hr size=1 noshade>

Microsoft Windows NT 4.0. Serwery i stacje robocze pozwalają udostępniać w sieci katalogi i drukarki o nazwach przekraczających 12 znaków. Problem w tym, że takie drukarki i katalogi mogą być niedostępne z poziomu systemów Windows 95 i 98. Podczas ich otwierania może ukazać się komunikat The folder \\nazwa_serwera\katalog does not exist. Rozwiązanie jest bardzo proste - należy używać krótszych nazw do zasobów współdzielonych w sieci.

<hr size=1 noshade>

Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten jest dostępny pod adresemhttp://www.bugnet.com .

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres [email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200