Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Microsoft Windows NT 4.0. Windows NT 4.0 z zainstalowanym trzecim zestawem poprawek lub Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition mogą mieć problemy we współpracy z sieciami NetWare. Jeśli kilka procesów jednocześnie próbuje za pośrednictwem usługi Client Services for NetWare lub Gateway Services for NetWare korzystać z tego samego pliku, to klient NT może przerwać swoją pracę z komunikatem o błędzie. Problem ten jest o tyle dokuczliwy, że sprawia wrażenie całkowicie losowego.

Poprawienie tego błędu dostępne będzie w czwartym zestawie poprawek dla Windows NT. Użytkownicy, którym szczególnie on przeszkadza, mogą wcześniej skontaktować się ze wsparciem technicznym Microsoftu i poprosić o pliki NWRDR.SYS z 17.08.98 oraz NWWKS.DLL z 12.08.98 dla Windows NT 4.0 lub NWRDR.SYSY z 26.08.98 dla Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition.

Novell GroupWise 5.5. Częstym błędem popełnianym przez użytkowników oprogramowania klienckiego GroupWise 5.5 jest niepoprawne adresowanie przesyłek pocztowych. We wcześniejszych wersjach obowiązywała bowiem konwencja domena.urządpocztowy.użytkownik, podczas gdy w GroupWise 5.5 kolejność jest odwrotna - użytkownik.urządpocztowy.domena. Ma to zbliżyć schemat adresowania przesyłek w GroupWise do internetowego standardu adresów.

Kolejna wersja serwera GroupWise ma stosować system adresów w pełni zgodny z internetowym.

<hr size=1 noshade>

Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten jest dostępny pod adresemhttp://www.bugnet.com .

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres [email protected] .


TOP 200