Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Microsoft Internet Information Server 4.0. Podczas instalacji pakietu Windows NT Option Pack automatycznie instalowany jest także moduł Remote Data Service (RDS), będący częścią Microsoft Data Access Components. Problem w tym, że RDS standardowo umożliwia zdalny dostęp do obsługiwanych przez niego danych. Oznacza to, że bez konieczności przydzielania dodatkowych uprawnień każda osoba może dostać się do danych, udostępnionych za pośrednictwem OLE DB. Microsoft sugeruje wyłączenie tej funkcji, jeśli istnieją inne sposoby zdalnego dostępu do danych. Wymaga to jednak modyfikowania systemowej bazy Registry.

Pełne informacje znajdują się pod adresemhttp://www.microsoft.com/security/bulletins/ms98-004.htm .

Novell Client for Windows NT. Novell poinformował, że oprogramowanie klienckie NetWare dla systemu Windows NT ma istotny błąd, który pozwala przeglądać pliki lokalnej stacji roboczej bez konieczności logowania. Po przycisku ze znakiem zapytania widocznego w rogu okienka logowania klienta NetWare, a następnie wybraniu funkcji File, Open i kliknięciu prawym przyciskiem myszki w dowolnym miejscu wyświetlonego okna, każdy użytkownik może przeglądać pliki znajdujące się na dysku. Poprawiona wersja oprogramowania klienckiego jest już dostępna pod adresemhttp://www.novell.com/download .

Aby sprawdzić czy istnieje ten problem, należy odczytać numer wersji dwóch plików: LOGINW32.DLL z katalogu WINNT\SYSTEM32 i LOGINW32.RLL z katalogu WINNT\SYSTEM32\NLS\ ENGLISH. Jeśli numer ten jest równy lub mniejszy 2.00.00, to należy z serwera Novella ściągnąć i zainstalować plik NT430I1.EXE.

<hr size=1 noshade>Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten jest dostępny pod adresemhttp://www.bugnet.com .

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres [email protected] .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200