Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Artisoft i.Share dla Windows NT 4.0. Artisoft zaleca, aby oprogramowanie i.Share 2.5, pracujące na serwerze bądź stacji roboczej Windows NT 4.0, pełniące funkcję bramki internetowej, skonfigurować w taki sposób, by realizowało nie więcej niż 12 jednoczesnych sesji komunikacyjnych na pojedynczym serwerze. Ponadto komputery z systemem Windows NT 4.0 nie mogą być klientami rozwiązania i.Share 2.5. Funkcję klientów mogą pełnić wyłącznie maszyny z Windows 95, Windows 3.1x i Windows NT 3.51. Nie ma, niestety, metody obejścia tego problemu.

Oprogramowanie nie współpracuje także poprawnie z Internet Explorerem 4.0. Do pracy wymaga wersji 4.01 tej przeglądarki.

Novell IntranetWare Client. Oprogramowanie klienta IntranetWare do systemu Windows NT ma problem związany z kodami krajów. Kiedy ktoś loguje się jako użytkownik, który istnieje w NDS-ie pod obiektem Country, to może się zdarzyć, że nie zostanie on rozpoznany. Na razie nie ma poprawki do tego błędu. Novell twierdzi, że nie dotyczy on stacji roboczych z systemem Windows 95.

LANDesk Management Suite 6 i Matrox Millennium. Używanie oprogramowania Intela do zarządzania sieciami komputerowymi, karty grafiki firmy Matrox ze sterownikami w wersji 3.20 i trójwymiarowych wygaszaczy ekranu pod kontrolą systemu Windows NT jest bardzo ryzykowne. Podczas próby realizacji sesji zdalnej kontroli z poziomu pakietu LANDesk system przerywa swoje działanie i na ekranie ukazuje się niebieski ekran z komunikatami o błędzie. Intel jako rozwiązanie proponuje wyłączenie trójwymiarowego wygaszacza ekranu lub stosowanie starszego sterownika karty graficznej w wersji 3.12.

<hr size=1 noshade>Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten dostępny jest pod adresemhttp://www.bugnet.com

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres bugnet@bugnet.com