Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Novell BorderManager 3.5. Novell poinformował, że użytkownicy BorderManager 3.5 wykorzystujący SSL powinni zastanowić się, czy muszą instalować pakiet Enhancement Pack 1 do tego oprogramowania. Jeśli stosują autoryzację z wykorzystaniem SSL w oprogramowaniu HTTP Accelerator, to pod żadnym pozorem nie powinni instalować Enhancement Pack. Niezgodność tych aplikacji powoduje bowiem naruszenie bezpieczeństwa, umożliwiając zewnętrznym użytkownikom korzystanie z funkcji HTTP Accelerator bez potrzeby wcześniejszej identyfikacji.

--------------------------------------------------------------------------------

Microsoft Windows NT 4.0 Server. Jeśli na serwerze Windows NT 4.0 pełniącym funkcję BDC administrator spróbuje w oprogramowaniu Internet Explorer Task Scheduler stworzyć nowe zadanie do wykonania, to na ekranie może pojawić się komunikat o błędzie: The attempt to log on to the account associated with the task failed, therefore, the task did not run. The specific error is: 0x80070569: failure: The user has not been granted the requested logon type at this computer. Rozwiązaniem problemu jest nadanie lokalnym administratorom w aplikacji User Manager prawa Log on as a batch job.

--------------------------------------------------------------------------------

Red Hat Linux i Piranha. Oprogramowanie Piranha, a dokładnie jego interfejs użytkownika w wersji 0.4.12, zawiera ukryte wejście, umożliwiające włamywaczom nie autoryzowane uruchamianie poleceń na serwerze przy zastosowaniu standardowego, ogólnie znanego hasła. Problem dotyczy Linuxa w dystrybucji Red Hat Linux 6.2.

Dostępna jest już poprawiona wersja oprogramowania o numerze 0.4.13-1. Nowa Piranha dostępna jest pod adresemhttp://www.redhat.com.

--------------------------------------------------------------------------------

Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten jest dostępny pod adresemhttp://www.bugnet.com.

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres bugnet@bugnet.com.


TOP 200