Raport Intela: Bezpieczeństwo IT w dużych firmach w 2016 r.


Czy średnia ocena poziomu bezpieczeństwa IT wg menedżerów w dużych firmach w Polsce i regionie Europy Centralnej to dużo czy mało - ocena 7,71 na 10? Czy w związku z tym można uznać, że duże przedsiębiorstwa w Polsce są bezpieczne, czy nie? Czy informacja, że w połowie firm planuje się zwiększenie wydatków na bezpieczeństwo pomoże w udzieleniu odpowiedzi na to pytanie. Albo że w 27% organizacji odnotowano incydent naruszenia bezpieczeństwa w ciągu ostatnich 6 miesięcy? Przy tym 40% nie ma przygotowanego scenariusza awaryjnego na wypadek cyberataku, a 62% wykorzystuje do uwierzytelniania tylko hasło.

Cyfrowa rewolucja wkroczyła do każdej dziedziny życia. Za sprawą miliardów urządzeń podłączonych do sieci, milionów aplikacji i systemów, dostęp do informacji stał się szybszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Czerpiemy z tego w życiu prywatnym i w biznesie. Niestety ceną, jaką płacimy ze te przywileje, są zagrożenia, których do niedawna nawet sobie nie wyobrażaliśmy” – można przeczytać we wstępie do przygotowanego przez Intela raportu pt. „Bezpieczeństwo IT w dużych firmach w Polsce 2016”.

Firma podjęła wyzwanie przygotowania badania, które objęło 250 dużych przedsiębiorstw działających na terenie Polski, Węgier, Rumunii i Czech. Wyniki, które szczegółowo zaprezentowano w raporcie, prowokują do ważnych pytań. „Na ile firmy są gotowe, by stawić czoła coraz bardziej zaawansowanym i przebiegłym technikom przestępców? Czy w strategiach uwzględniają te elementy systemu bezpieczeństwa, które odnoszą się do czynnika ludzkiego? Czy sięgają po innowacyjne rozwiązania służące uwierzytelnianiu, czy też pozostają przy metodach z minionych dekad?” - pytają autorzy raportu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapoznać z wnioskami autorów, a także poznać szczegółowe wyniki, wyrobić sobie własne zdanie na temat poziomu bezpieczeństwa w dużych firmach w Polsce i regionie, zachęcamy do lektury raportu pt. „Bezpieczeństwo IT w dużych firmach w Polsce 2016”. Być może zawarte w nim dane zainspirują lub skłonią do działań, które przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.