Raport HP

Z raportu przedstawionego przez Hewlett-Packard wynika, że koncern dopuszcza możliwość zwolnienia 10% swoich pracowników, bez względu na powodzenie fuzji z Compaq Computers.

Palnowane redukcje mogą objąć nawet 15 tysięcy pracowników połączonego holdingu. Stanowi to 10% wspólnych sił koncernów, które zatrudniają obecnie 145 tysięcy osób. Jednak HP zastrzega, że bez względu na to, czy połączenie zakończy się sukcesem, czy też nie, HP będzie zmuszona zwolnić część swoich pracowników. Przedstawiciele firmy mają nadzieję, że zmniejszenie liczby zatrudnionych uda się osiągnąć przez wysyłanie pracowników na emerytury, zahamowanie procesów rekrutacji i zwolnienie określonych grup pracowników.

Ostatnio Komisja Europejska pozytywnie zaopiniowała fuzję koncernów Hewlett-Packard i Compaq Computer, stwierdzjąc, że połączenie to nie wpłynie na zmniejszenie konkurencyjności na rynku komputerowym w Europie. Niezbędna jest jeszcze akceptacja amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu oraz walnych zgromadzeń akcjonariuszy obu koncernów.

Zobacz również: