Raport Computerworld: Co decyduje o wyborze chmury w Polskich firmach i organizacjach?

Materiał promocyjny Badanie przeprowadzone przez redakcję Computerworld we współpracy z firmą Orange Polska miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie, co decyduje o wyborze danego rozwiązania opartego na chmurze oraz jakie parametry usługi chmurowej są najistotniejsze dla firm i organizacji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Zapraszamy do pobrania pełnej wersji raportu i zapoznania się z wnioskami.

Badanie Computerworld Polska dotyczące czynników decydujących o wyborze chmury w polskich przedsiębiorstwach zostało przeprowadzone w listopadzie 2018 roku. W większości, wzięły w nim udział duże firmy zatrudniające powyżej 250 pracowników (61%). Aż 64% przebadanych osób pastowało stanowiska kierownicze i wyższe.

Raport Computerworld: Co decyduje o wyborze chmury w Polskich firmach i organizacjach?

Wśród ciekawszych wniosków wypływających z badania warto wymienić dużą wagę jaką firmy przykładają do czynników związanych ze stabilnością oraz gwarantowanych SLA (odpowiednio 58 oraz 55 procent). Co jeszcze? Opinia marki wydaje się być ważna, jednak nie kluczowa przy podejmowaniu decyzji (kwestia pozostaje istotna "tylko" dla 73% przebadanych organizacji). Co więcej, potencjalni odbiorcy technologii chmurowych zdecydowanie ponad liczbę funkcjonalności preferują ich jakość i niezawodność.

Pobierz pełną wersję raportu Computerworld "Co decyduje o wyborze chmury w polskich firmach i organizacjach" i poznaj wszystkie wnioski z badania.