Raoul Pal: instytucje zakończyły realizację zysków w świecie krypto. Pora na zakup?

Raoul Pal uważa, że instytucje zakończyły już realizację zysków, która doprowadziła do ostatnich spadków na giełdach kryptowalut. Jego zdaniem to właśnie czerpanie zysków przez instytucje było powodem niedawnych wyprzedaży.

Bitcoin potaniał, ale tylko na chwilę? / Fot. Executium, Unsplash.com

Bitcoin potaniał, ale tylko na chwilę? / Fot. Executium, Unsplash.com

Raoul Pal, dyrektor generalny Real Vision, przekonuje że niedawna zmienność cen Bitcoina jest "zasługą" instytucji finansowych, które zdecydowały się na zwiększenie zysków i sprzedaż swoich aktyw na koniec roku. Ekspert finansowy powiedział o tym w niedawnym wywiadzie, którego udzielił 27 grudnia na potrzeby The Stakeborg Talks.

Sprawdź: Koparki kryptowalut

Zobacz również:

Jeśli ktoś śledzi rynek kryptowalut, mógł zauważyć, że w grudniu br. znaczna część sprzedaży pochodziła z portfeli, które zgromadziły Bitcoina latem, i potem jeszcze do października powiększały swoje "zapasy", by następnie w grudniu zdecydować się na sprzedaż. Pal nie ma co do tego wątpliwości, że za ostatnimi sprzedażami stoją duże instytucje finansowe, które chcą zakończyć rok z dużymi zyskami w gotówce. Jednocześnie zastanawia się, czy to aby już koniec i czy inwestorzy powinni na nowo zacząć kupować, czy też czeka nas większa korekta. "Wygląda na to, że kto miał sprzedać, już to zrobił" - stwierdził w wywiadzie.

Pal przewiduje, że dojdzie jeszcze do sporej wyprzedaży z Azji, niemniej jest też przekonany, że 2022 r. rozpocznie się bardzo pozytywnie dla fanów kryptowalut, ponieważ kapitał instytucji zostanie ponownie rozlokowany.

Noelle Acheson z Genesis Trading ma podobne zdanie. Podzieliła się swoimi prognozami w CNBC Squawk Box, twierdząc że w 2022 r. instytucje finansowe jeszcze bardziej postawią na kryptowaluty. "Ich rozwój w ciągu ostatnich 12 miesięcy był zdumiewający. Widzimy silne oznaki tego przyspieszenia w przyszłym roku, zarówno poprzez inwestycje bezpośrednie, jak i inwestycje w same firmy z sektora kryptowalut".

Zobacz: Shiba Inu

Obecnie Bitcoin, po ostatnich spadkach, ma wycenę ok. 48 000 dol. Ethereum z kolei kupimy za 3800 dol., a Solana - 177 dol.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200