Ranking Fortune

International Data Group, jako jedyny koncern wydawniczy, znalazł się w rankingu „100 Najlepszych Miejsc Pracy w Stanach Zjednoczonych” przygotowanym przez magazyn Fortune.

Magazyn Fortune przygotował ranking „100 Najlepszych Miejsc Pracy w Stanach Zjednoczonych” w roku 2001. Na 21-szej pozycji uplasowała się International Data Group. W stosunku do ubiegło roku firma przesunęła się w rankingu o cztery miejsca w górę .

Patrick McGovern, założyciel i prezes International Data Group powiedział: “Zaangażowanie pracowników pomogło nam kontynuować rozwój w tym trudnym i pełnym wyzwań okresie. Naszym priorytetem jest tworzenie przyjaznego środowiska pracy. Dzięki temu pozyskaliśmy do współpracy wielu utalentowanych ludzi. Po 38 latach istnienia IDG na rynku medialnym, jestem dumny z wypracowanej kultury organizacyjnej i utrzymanej na właściwym poziomie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym pracowników naszego wydawnictwa”.

International Data Group, największy na świecie koncern wydawniczy branży IT, obecny jest w 85 krajach. W tworzeniu ponad 300 tytułów prasowych zaangażowanych jest ponad 12 tys. osób.

IDG kojarzone jest głównie z takimi tytułami jak: Computerworld, PC World, Info World, Network World oraz CIO.

W tegorocznym rankingu Fortune zwraca uwagę przede wszystkim na kreatywność przedsiębiorstw w szukaniu sposobów na zachowanie zatrudnienia oraz ewentualnego zapewnienia jak najlepszych warunków zwolnień. Pierwsze miejsce (w 2001 roku dopiero 9.) zajęła firma brokerska Edward Jones, zatrudniająca 25 tys. osób. Na liście znalazły się m.in. takie firmy jak , na 3 miejscu, Cisco Systems na 15., Microsoft na 28., Intel na 49., Sun Microsystem na miejscu 50. oraz Men's Wearhouse na ostatniej pozycji.