RangeMax 240 - najszybszy bezprzewodowy ruter świata?

Firma Netgear zapowiedziała, że już w tym miesiącu rozpocznie dystrybucję nowego produktu. Będzie nim bezprzewodowy ruter RangeMax 240, zapowiadany jako jeden z najszybszych na świecie. Według producenta, urządzenie oferować ma przepustowości rzędu 240 Mbps - a więc wielokrotnie więcej niż oferowane przez obecny standard (802.11g) 54 Mbps.

RangeMax 240 - najszybszy bezprzewodowy ruter świata?

Ruter RangeMax 240

RangeMax 240 wykorzystywać będzie wykonany przez Airgo Networks chipset MIMO nowej generacji. Uzyskana poprzez zastosowanie wielu anten jednocześnie przepustowość przewyższa nie tylko obecny standard łączności bezprzewodowej, ale także typową łączność ethernet (100 Mbps). Niestety, jakkolwiek w przypadku zastosowań domowych technologia MIMO sprawdza się nieźle - w dużych firmach może nastręczyć problemów. Pomijając fakt, że osiągi zmniejszają się wraz z odległością, urządzenia (chociaż zgodne wstecz ze standardem 11g) różnych producentów mogą nie współpracować ze sobą poprawnie.

Netgear zapewnia jednak, że pierwszy problem nie będzie stanowił istotnej przeszkody. Vivek Pathela, jeden z odpowiedzialnych za produkt przedstawicieli firmy, twierdzi, że w przypadku typowego amerykańskiego domu przepustowość osiągana dzięki rozwiązaniom Netgear i AirgoNetworks będzie wciąż 5 razy wyższa niż w standardzie 802.11g.

RangeMax kosztować będzie 199 USD, wspólpracująca z nim karta - 129 USD

Wiecej informacji: Netgear

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200