Ramiona do montażu monitorów Eizo

Firma Eizo wprowadziła do swojej oferty trzy nowe typy uchwytów do monitorów, które w mają podnosić komfort pracy z ekranami LCD. Nowości to: mocowane przy biurku ramię o regulowanym położeniu oraz dwa uchwyty ścienne.

Ramiona do montażu monitorów Eizo

uchwyt monitorowy biurkowy do paneli LCD Eizo

LA-131-D to ramię przeznaczone do mocowania na krawędzi blatu biurka. Dzięki jego stosowaniu zwiększa się ilość dostępnej wolnej przestrzeni, a dzięki szerokim możliwościom regulacji położenia zamontowanego na nim monitora stanowisko pracy staje się bardziej ergonomiczne. Imponujący jest zakres możliwego pozycjonowania monitora: pochylenie o 40 stopni, 180 stopni obrót w płaszczyźnie poziomej, ustawienie monitora do orientacji portretowej, pochylenie ramienia o kąt 105 stopni obrót na środkowym przegubie o 360stopni oraz obrót przy podstawie uchwytu o 300 stopni. Dodatkową korzyścią jest fakt wbudowania w ramię kabla zasilającego oraz sygnałowego, wobec czego nie przeszkadzają one przy regulacji położenia monitora. Jego stosowanie możliwe jest wraz z monitorami o przekątnej od 18,1" wzwyż, a ramię produkowane jest w dwóch wersjach kolorystycznych - szarej oraz czarnej.

Drugim nowym ramieniem, jest montowany na ścianie typ LA-030-W. Możliwości regulacji położenia zamontowanego na nim monitora są zbliżone do mocowanego do blatu biurka modelu LA-131-D, tj.: 35 stopni pochylenie panelu, 180 stopni obrót w płaszczyźnie poziomej, ustawienie monitora do orientacji portretowej, obrót na środkowym przegubie o 360 stopni oraz obrót na przegubie przy mocowaniu do ściany o 180 stopni. Analogicznie jak w modelu LA-131-D dostępne są dwie wersje kolorystyczne, a w ramię wbudowane są kabel sygnałowy oraz zasilający. Na tym modelu ramienia można montować wszystkie monitory LCD o przekątnej od 17" wzwyż, z wyjątkiem EIZO L550.

Ostatnim z nowych modeli uchwytów jest LA-011-W. Montowany jest on na ścianie i umożliwia regulację pochylenia, obrotu w płaszczyźnie poziomej oraz ustawienia monitora do orientacji portretowej. Uchwyt dostępny jest wyłącznie w kolorze czarnym, umożliwia montaż paneli o przekątnej 20,1" i większej.

Cena poszczególnych uchwytów nie jest jeszcze znana. W sprzedaży dostępne będą w czerwcu bieżącego roku.

Dystrybutor:

http://www.alstor.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200