Rambus oskarża Hitachi o naruszanie patentów

Rambus, dostawca technologii interfejsów pamięci, wniósł do amerykańskiego sądu pozew przeciwko firmie Hitachi, w którym oskarża ją o nielegalne wykorzystanie w wybranych produktach swoich technologii...

Rambus, dostawca technologii interfejsów pamięci, wniósł do amerykańskiego sądu pozew przeciwko firmie Hitachi, w którym oskarża ją o nielegalne wykorzystanie w wybranych produktach swoich technologii.

W pozwie Rambus domaga się zakazania Hitachi produkcji, sprzedaży lub importowania większości z jej układów pamięci SDRAM, DDR SDRAM oraz serii procesorów SH wykorzystywanych w komputerach naręcznych i urządzeniach pracujących pod kontrolą sytemu Windows CE.

Rzecznik Hitachi poinformował, że zarząd firmy w Tokio nie otrzymał kopii pozwu, nie udzieli więc żadnych komentarzy. W swoim oświadczeniu Rambus twierdzi, że wniósł sprawę do sądu po tym, jak Hitachi zignorowała podejmowane próby przedyskutowania sprawy domniemanego naruszenia patentów. Hitachi jest jednym z ok. 30. producentów, którzy licencjonują technologię szybkich interfejsów pamięci Rambus.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200