Rafał Brzoska przejmuje 20% udziałów w SALESmanago

Rafał Brzoska (założyciel i prezes zarządu Grupy Integer.pl oraz twórca prywatnego operatora pocztowego InPost) zdecydował się zainwestować 5 mln złotych w SALESmanago – system informatyczny klasy Marketing Automation. Tym samym Rafał Brzoska staje się właścicielem 20% udziałów w SALESmanago.

SALESmanago to jeden z pierwszych w Europie systemów klasy, który znajduje się aktualnie w Top 12 największych na świecie tego typu platform. To oprogramowanie, które identyfikuje i monitoruje zachowanie klientów na stronie WWW, a następnie tworzy automatyczne dopasowane oferty dostarczane konkretnym osobom przez e-mail, personalizowaną treść na stronie WWW oraz w kanałach sprzedaży bezpośredniej.

Z SALESmanago korzysta obecnie ponad 1000 firm w całej Europie, wśród których są firmy takie, jak: Getin Bank, Komputronik, Yves Rocher, Deloitte, Rainbow Tours oraz liczna grupa małych i średnich przedsiębiorstw.

Zobacz również:

SALESmanago to produkt krakowskiej firmy Benhauer. W 2013 roku spółka zanotowała ponad 3 mln zł przychodu i 1 mln zysku przy ponad 500% dynamice sprzedaży licencji na oprogramowanie do automatyzacji marketingu. Spółka Benhauer powstała w 2011 roku i została założona przez Grzegorza Błażewicza, byłego Prezesa portalu Interia.pl.

Wg firmy analitycznej Forrester Research, Marketing Automation jest obecnie najbardziej dynamicznie rosnącym segmentem oprogramowania dla marketingu i sprzedaży. Z kolei firma Sirius Decisions wskazuje, że w 2016 roku z systemów do automatyzacji może korzystać do 50% firm na świecie.

Więcej informacji o Rafale Brzósce można znaleźć tutaj.


TOP 200