Rackspace poszerza ofertę cloud computing

Firma Rackspace (a dokładnie jej oddział Mosso) miała do tej pory w swojej ofercie dwie usługi cloud computing (Cloud Servers i Cloud Sites), a od kilku dni wzbogaciła ofertę o trzecią usługę: Cloud Files.

Usługa Cloud Files została zaprezentowana w maju ubiegłego roku i od tego czasu była testowana jak aplikacja beta. Kilka dni temu usługa zmieniła swój statut i uzupełniła komercyjną ofertę firmy Rackspace. Wcześniej Rackspace włączył do oferty inną usługę (Cloud Servers) oferując użytkownikom możliwość wynajmowania zdalnych serwerów na potrzeby hostingu.

Jest to usługa rozliczna w trybie "pay-as-you go", kosztująca od 0,015 USD za godzinę (256 MB pamięci RAM i 10 GB pamięci masowej) do 0,96 USD za godzinę (za 15 872 MB pamięci RAM i 620 GB pamięci masowej). Usługa oferuje serwery pracujące pod kontrolą systemu Linux. Do wyboru są dystrybucje Ubuntu, Debian, Gentoo, Centos, Fedora i Arch).

Zobacz również:

W przypadku usługi Cloud Files (przechowywanie danych) ceny zaczynają się od 15 centów za 1 GB. Dane są replikowane i składowane w trzech różnych miejscach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200