RSA zwiększa przychody

Producent rozwiązań szyfrujących przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał br. zakończony 30 czerwca. Przychody firmy wzrosły w stosunku do analogicznego okresu w 2000 r. o 21%. Zysk netto w II kw. tego roku zamknął się sumą 13,3 mln USD.

Przychody RSA za sześć miesięcy 2001 r. wyniosły razem 157,1 mln USD, co oznacza 20-procentowy wzrost w porównaniu do pierwszego półrocza minionego roku. W okresie tym firma wypracowała 23,1 mln USD zysku netto, co stanowi jednak trzykrotnie słabszy wynik od danych z okresu styczeń-czerwiec 2000 r. (61,8 mln USD).

RSA Security planuje uzyskać w trzecim i czwartym kwartale br. przychody w wysokości odpowiednio 80 i 90 mln USD. Firma szacuje, że wpływy w roku 2002 będą nawet o 70 mln USD wyższe od tegorocznych i zamkną się w przedziale 350-400 mln USD. Firma zwolniła 8% swoich pracowników, aby dostosować strukturę kosztów do przyjętego planu finansowego. Koszty restrukturyzacji firmy zamkną się kwotą ok. 3 - 5 mln USD.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200