RSA oferuje oprogramowanie BSAFE Broadband

RSA Security wprowadza na rynek oprogramowanie szyfrujące, które ma ułatwić operatorom sieci kablowych ochronę prywatności klientów oraz zapobieganie kradzieży treści i usług.

RSA Security wprowadziła do sprzedaży oprogramowanie szyfrujące BSAFE Broadband. Pozwala ono operatorom sieci kablowych wprowadzać zabezpieczenia do urządzeń szerokopasmowych (modemów, przystawek telewizyjnych i terminali multimedialnych). Dzięki temu rozwiązaniu zapewniona zostaje ochrona prywatności klientów oraz uniemożliwiona zostaje kradzież usług i przesyłanych za pośrednictwem Internetu w sieciach kablowych treści.

Oprogramowanie RSA BSAFE Broadband ułatwi ochronę prywatności klientów oraz zapobieganie kradzieży treści i usług. Za pomocą oprogramowania szyfrującego, producenci urządzeń szerokopasmowych do sieci kablowych (firmy takie jak Broadcom, Conexant, Motorola, Sony, Texas Instruments i Thomson) mogą wbudowywać w kablowe urządzenia szerokopasmowe infrastrukturę klucza publicznego (public key infrastructure - PKI) i technologię szyfrowania. Dzięki temu urządzenia te będą zgodne z wymaganiami w zakresie uwierzytelniania i poufności, których spełnienie jest niezbędne do uzyskania certyfikatu CableLabs DOCSIS ((Data-Over-Cable Service Interface Specification). Transmisja zgodnie z normą DOCSIS 1.1 umożliwia operatorom sieci kablowych oferowanie w ramach tego samego połączenia także usług telefonicznych, realizowanych na bazie technologii Voice over IP.

Zobacz również:

  • Haker oferuje sprzedaż danych 48,5 mln użytkowników szanghajskiej aplikacji COVID
  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200