RSA SureFile z obsługą PKZIP

RSA Security oraz PKWARE, producent rozwiązań ZIP, udostępniły oprogramowanie RSA SureFile z obsługą PKZIP - nowe rozwiązanie do zabezpieczania i kompresji danych, które umożliwia bezpieczne przesyłanie poufnych informacji.

Oprogramowanie RSA SureFile zostało opracowane w ramach porozumienia zawartego niedawno przez obie firmy. Łączy ono technikę kompresji danych ZIP z oprogramowaniem do szyfrowania i cyfrowego podpisywania RSA BSAFE.

Oprogramowanie RSA SureFile opiera się na najnowszej technologii kompresji plików firmy PKWARE. Oprogramowanie korzysta z certyfikatów X.509 oraz ścisłego uwierzytelniania RSA BSAFE, w tym z 256-bitowego szyfrowania AES. Pozwala to cyfrowo podpisywać pliki i katalogi ZIP oraz szyfrować je - w celu zapewnienia integralności i poufności danych. SureFile obsługuje szyfrowanie oparte zarówno na hasłach, jak i na certyfikatach.

Zobacz również:

  • Mroczne sekrety zarządzania danymi

RSA SureFile jest zgodne z oprogramowaniem do zarządzania certyfikatami cyfrowymi RSA Keon, przeznaczonym do zabezpieczania i cyfrowego podpisywania poczty elektronicznej.

RSA SureFile jako aplikacja autonomiczna zapewnia kompresję, szyfrowanie i podpisywanie plików. Dodatkowe moduły aplikacji pozwalają zintegrować funkcje RSA SureFile z popularnym oprogramowaniem biurowym, w tym z programem do komunikacji i pracy grupowej Microsoft Outlook. Z kolei obsługa skanerów antywirusowych pozwala na automatyczne sprawdzanie plików z kompresowanych archiwów. Oprogramowanie RSA SureFile jest zgodne z wszystkimi produktami PKZIP firmy PKWARE.

Oprogramowanie RSA SureFile jest obecnie oferowane w wersji dla Windows. Wersję demo oprogramowania można pobrać pod adresem:http://www.rsasecurity.com/download/index.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200