RSA Security otwiera oddział w Polsce

RSA Security zdecydowała się na utworzenie w Warszawie własnego biura i przedstawicielstwa, które będzie odpowiedzialne za rozwijanie działalności tej firmy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej: Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Dyrektorem polskiego biura został Cezary Prokopowicz.

Rynek Europy Wschodniej, zwłaszcza Polski, jest dla RSA interesujący przede wszystkim ze względu na rozwijający się szybko sektory bankowości internetowej. Banki są jednym z podstawowych odbiorców systemów zabezpieczeń oferowanych przez RSA. Obecnie trudno jest jeszcze liczyć na dużą sprzedaż, twierdzą przedstawiciele RSA Security. Ich zdaniem największym atutem RSA Security jest kompleksowość rozwiązań przeznaczonych do zabezpieczania serwerów korporacyjnych, terminali, komputerów PC, komputerów naręcznych, telefonów i sieci oraz budowy centrów weryfikacji i identyfikacji użytkowników z wykorzystaniem kluczy publicznych.

W Polsce RSA Security współpracuje m.in. z firmami ComArch, , DNS, Prokom Software, Sekom i . Jak twierdzi Cezary Prokopowicz, już obecnie klientami RSA w Polsce są firmy telekomunikacyjne, zakłady przemysłowe, banki i inne organizacje. Firma nie może jednak ujawniać ich nazw, ponieważ klient z reguły nie chce ujawniać jakie systemy zabezpieczeń zastosował.