RIM zwiększa możliwości kalendarza BlackBerry dzięki zakupowi Tungle

Research in Motion na zamiar rozszerzyć funkcjonalność kalendarza w swoich urządzeniach mobilnych BlackBerry. Pomoże w tym zakup firmy Tungle, która jest deweloperem biznesowej aplikacji ułatwiającej planowanie. Nie podano kwoty na jaką opiewała transakcja, ale to już kolejny zakup RIM w ostatnim czasie.

Tungle.me jest aplikacją do planowania opartą na chmurze obliczeniowej. Pomaga znajomym i współpracownikom dzielić się kalendarzem i planować spotkania. Tungle może zsynchronizować kilka różnych kalendarzy, włączając w to Outlooka, Google Calendar, Apple iCal i Entourage na Maca.

We wpisie ogłaszającym transakcję na firmowym blogu , prezes Tungle, Marc Gingras powiedział, że cieszy się z dołączenia do dominującego gracza na rynku smartfonów i tabletów. Zapewnił również użytkowników, że przejęcie przez RIM nie zmieniło głównej misji firmy. Nadal będzie pomagać w planowaniu codziennych czynności i integrować różne aplikacje.

RIM dokonał ostatnio wielu zakupów, które mają mu pomóc w rywalizacji na rynku. Od 2009 roku producent BlackBerry kupił m.in. firmę Torch Mobile znaną z mobilnej przeglądarki, Cellmanię oferującą zaplecze techniczne sklepów z aplikacjami, dewelopera oprogramowanie dostarczającego informacje na urządzenia bezprzewodowe Vigo oraz szwedzką firmę Astonishing Tribe tworzącą interfejsy użytkownika dla smartfonów i tabletów.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Canalys, globalny udział RIM w rynku smartfonów spadał z 20 proc. pod koniec 2009 roku do 14,4 proc. pod koniec roku 2010 pomimo wzrostu sprzedaży z 10,7 mln w czwartym kwartale 2009 do 14,6 mln w czwartym kwartale 2010. Jest to efektem większej rywalizacji na rynku urządzeń mobilnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200