RHEL chce wkroczyć szerzej do środowisk akademickich

Red Hat chce poszerzyć bazę użytkowników swojego otwartego systemu operacyjnego Linux (chodzi o oprogramowanie RHEL; Red Hat Enterprise Linux) i będzie oferować swoje rozwiązania na bardzo korzystnych warunkach szkołom i instytucjom badawczym. Robił to oczywiście wcześniej, ale teraz został przygotowany nowy plan subskrypcji tego oprogramowania stworzony z myślą o środowiskach akademickich.

Red Hat

Szkoły i uczelnie mogą teraz używać RHEL nie tylko do badań lub prowadzenia wykładów, ale również do innych celów. Mogą np. uruchamiać serwery sieci WWW bazujące na tej platformie, względnie wykorzystać RHEL do konfigurowania środowisk obliczeniowych o wysokiej wydajności, takie jak HPC (High Performance Computing).

Red Hat uznał tym samym, że krok taki spowoduje, iż organizacje akademickie i badawcze przyczynią się w jeszcze większym stopniu do rozwoju systemu RHEL. Nowy planu subskrypcji nie obejmuje agencji rządowych. Mają one nieco inne potrzeby i Red Hat oferuje im specjalnie dla nich skonstruowane plany. Również komercyjne wdrożenia - chodzi tu głównie o obliczenia HPC - są objęte osobną subskrypcją.

Zobacz również:

  • Technologia AI zyskała nowego sprzymierzeńca
  • Linux Foundation uruchamia dwie nowe inicjatywy wspierające obliczenia o wysokiej wydajności i systemy pamięci masowej
  • Powstało stowarzyszenie OpenELA

Red Hat zapowiada jednocześnie, że pracuje nad niedrogimi lub nawet bezpłatnymi planami subskrypcji RHEL, które zamierza oferować kolejnym grupom użytkowników. Będą to plany podobne do tych, które Red Hat oferował już wcześniej małym zespołom programistycznym i firmom o profilu non-profit.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200