RFN głównym piratem

Niemcy uznane zostały przez Business Software Alliance (BSA) za głównego pirata w dziedzinie nielegalnego kopiowania programów komputerowych.

Niemcy uznane zostały przez Business Software Alliance (BSA) za głównego pirata w dziedzinie nielegalnego kopiowania programów komputerowych. W liście stowarzyszenia amerykańskich producentów programów komputerowych, zawierającym wykaz krajów niedostatecznie chroniących wartości intelektualne, Republika Federalna znajduje się na pierwszym miejscu, ponieważ wartość wykonanych tam w 1990 r. pirackich kopii programów komputerowych wyniosła 1,9 mld USD. BSA utrzymuje, iż sądy niemieckie nie przywiązują do tego rodzaju przestępczości należytej wagi oraz że pirackie kopie rozchodzą się na rynku szybciej niż legalne programy.

W wykazie znajdują się także Włochy i Tajwan, gdzie również nielegalne kopie przyniosły producentom programów wielkie straty. W przypadku Włoch szacuje się je na 754 mln USD, a w przypadku Tajwanu tylko o 1 mln USD mniej.

Oskarżycielski list przesłała BSA rządowi USA. Domaga się w nim podjęcia przez rząd kroków w obronie interesów producentów programów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200