RAKIETA na SGH

Już 4 lipca w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się Seminarium RAKIETA, poświęcone robotyzacji i automatyzacji biznesu. To całodniowe spotkanie zgromadzi wielu praktyków, którzy opowiedzą, jak te zaawansowane technologie zmienią modele biznesowe przedsiębiorstw.

Od stycznia 2017 w ramach Zakładu Zarządzania Informatyką SGH, kierowanego przez profesora SGH dra hab. Andrzeja Sobczaka, rozpoczęto projekt badawczy SPARTA, którego zadaniem była popularyzacja dobrych wzorców, w szczególności na bazie podejścia architektonicznego, w zakresie tworzenia i realizacji strategii przedsiębiorstw w świecie automatyzacji i robotyzacji biznesu (stąd akronim SPARTA). Pisaliśmy o tym przedsięwzięciu już niejednokrotnie na computerworld.pl

Projekt SPARTA zaowocował m.in. czteroma warsztatami, podczas których eksperci dyskutowali o tym, jak zaawansowane technologie automatyzacji i robotyzacji procesów zmienią modele biznesowe przedsiębiorstw. Lipcowe seminarium RAKIETA (czyli Robotyzacja procesów, Automatyzacja Kognitywna, IntEligencja rozszerzona-Teraźniejszość i Ambicje) będzie odniesieniem się do zagadnienia z innej strony - jak automatyzacja i robotyzacja przedsiębiorstw wpłynie na działy IT organizacji - w szczególności analityków, architektów i deweloperów.

Zobacz również:

  • Skuteczna automatyzacja procesów biznesowych nie może być automatyczna
  • BPM coraz częściej doceniane przez firmy. Dlaczego warto stawiać na usługi tego typu?

Wśród prelegentów seminarium znajdą się przedstawiciele m.in. Eurobanku, Pekao SA, Citibanku, ING Banku Śląskiego, Orange czy Pracuj.pl.

Poruszą oni cztery obszary zagadnień:

Zasady współpracy biznes-IT podczas automatyzacji i robotyzacji biznesu.

Jak pisać i utrzymywać roboty - z perspektywy IT oraz biznesu.

Jaka będzie przyszłość automatyzacji i robotyzacji - czyli połączenie robotów z ML, AI, Deep Learningiem.

Profesja i kompetencje analityków, architektów i deweloperów w czasach automatyzacji i robotyzacji biznesu.

Seminarium to spotkanie z praktykami, którzy w automatyzacji i robotyzacji widzą przyszłość swoich branż. Joanna Tworzydło-Dziadkiewicz z ING Banku Śląskiego opowie na przykład o możliwościach wykorzystania RPA i Machine Learningu nie tylko w backoffice, ale w punktach styku z klientem. Maciej Chwiłoc z Grupa Pracuj opowie natomiast, jak algorytmy (w szczególności AI) pomagają w procesie rekrutacji. O tym, że robotyzacja procesów nie jest tylko domeną sektora finansowego, ale również energetycznego, będzie mówił Roman Buga z Orsted (do niedawna Dong Energy). Podczas seminarium odbędą się również praktyczne warsztaty, podczas których między innymi Michał Wawiórko i Kasjan Kajrunajtys z Eversis pokażą, jak zbudować robota.

Więcej informacji o Seminarium RAKIETA znajdą Państwo tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200