RAID w nowym serwerze IBM

IBM wprowadza energooszczędny serwer z systemem zintegrowanym RAID 5.

IBM wprowadza na rynek energooszczędny serwer z systemem zintegrowanym RAID 5.

Zdaniem producenta eServer p610 pobiera znacznie mniej energii i wydziela znacznie mniej ciepła niż podobnie skonfigurowane urządzenia konkurencji.

Nowy serwer to jedno- lub dwuprocesorowe urządzenie przeznaczone do obsługi aplikacji opartych na dużej ilości danych, jak aplikacje e-biznesowe, CRM, ERP i systemy wspomagania sprzedaży.

Zobacz również:

  • Powstał serwer klasy „edge computing” nadający się do obsługiwania aplikacji wspierających sztuczną inteligencję

Nowy IBM eServer, który jest wyjściowym produktem linii serwerów p610, zawiera RAID 5 jako standardowo wbudowany system, nie wymaga więc stosowania dodatkowego urządzenia pamięci masowej z RAID. Zaletą wbudowanego systemu RAID jest też możliwość wykorzystania zewnętrznego kontrolera SCSI do połączeń innych peryferiów. Funkcją RAID 5 jest poprawa wydajności dysków twardych i możliwość sprawniejszego odzyskiwania danych, gdy jeden z dysków ulegnie uszkodzeniu. IBM p610 został standardowo wyposażony w 6 dysków o łącznej pojemności do 291 GB.

Urządzenie, podobnie jak serwer uniksowy p690 klasy high-end oraz mainframowe systemy z serii zSeries, wykorzystuje rozwiązania Project eLiza, umożliwiające samodzielne zarządzanie i utrzymanie serwera, w tym First Failure Data Capture, informujące o pojawiających się problemach. Rozwiązanie diagnostyczne Light Path Diagnostics ostrzega za pomocą diod LED o potencjalnych nieprawidłowościach komponentów. Zarządzający tą funkcją procesor ma gwarantować wcześniejsze ostrzeżenia o możliwości pojawienia się jakiegokolwiek problemu.

Serwer eServer p610 pozwala na montaż zarówno w stelażu, jak i w obudowie typu tower. Przeznaczone do rozwiązań korporacyjnych urządzenie pracuje pod systemami AIX i Linuks.

Nowy serwer będzie dostępny na polskim rynku od 22 lutego 2002, w cenie od 6349 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200