RAD na CeBIT 2003

RAD zaprezentuje na targach CeBIT kilka nowych produktów sieciowych. Wśród nich, pierwszy w ofercie firmy bezprzewodowy multiplekser punkt-punkt, działający w częstotliwości 5.x GHz.

AirMux-104 ma zasięg do 16 km i jest w stanie przesyłać ruch ethernetowy lub TDM (głos, wideo) z maksymalnym, dupleksowym pasmem do 2,6 Mb/s. Możliwość transportu zarówno ruchu IP, jak i głosu pozwalają na wykorzystanie urządzenia w aplikacjach wymagających bezprzewodowego połączenia sieci LAN i central telefonicznych, elastyczność AirMux-104 może być również wykorzystana w przypadku bezprzewodowego połączenia stacji bazowych telefonii komórkowej BTS - BSC.

Urządzenia do transmisji bezprzewodowej znalazły się w ofercie firmy RAD po raz pierwszy i stanowią uzupełnienie bieżącej oferty o rozwiązania, które mogą być zastosowane przy braku możliwości instalacji tradycyjnej infrastruktury sieciowej. Są one produkowane przez oddział firmy zajmujący się technologiami bezprzewodowymi - RADLAN.

Obecna wersja urządzenia AirMux-104 przystosowana jest do pracy w częstotliwościach 5,725-5,825 GHz. Multiplekser z zachodnio-europejskim pasmem częstotliwości w zakresie 5,4-5,725 GHz zostanie zaprezentowany w trzecim kwartale bieżącego roku.

Nowe urządzenie klienckie Vmux-110 służy do kompresji głosu i danych i przesyłanie go zarówno w sieciach IP, jak i przez dzierżawione linie TDM. Zarówno Vmux-110, jak i mniejszy model Vmux-105 wykorzystują do kompresji głosu algorytmy G.723.1, G.729 Annex A oraz G.711wraz z technologią multipleksacji TDMoIP firmy RAD z przeźroczystym przekazywaniem sygnalizacji CAS i CCS. Urządzenie jest wyposażone w mechanizmy detekcji aktywności głosu i eliminacji ciszy pozwalające na dynamiczne przydzielanie pasma dla przesyłanych informacji głosowych. Zaoszczędzone w ten sposób pasmo może być spożytkowane na transmisję danych. Vmux-110 i Vmux-105 mają wysokość 1 U i mogą być montowane w 19-calowej szafie. Vmux-110 ma pojedynczy port E1/T1, jeden port V.35 i do dwóch portów 10/100BaseT.

Urządzenie Vmux wchodzi w skład grupy systemów skompresowanego głosu (CVS - Compressed Voice System). Innym urządzeniem z tej rodziny jest Vmux-2100 - gateway kompresujący i przesyłający głos do sieci IP lub TDM. Skompresowane w ten sposób dane mogą być później odebrane przez urządzenia klienckie Vmux-110 lub Vmux-105. Vmux 2100 daje możliwość 16-krotnej kompresji sygnału dźwiękowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200