R1900 - nowa fotodrukarka Epsona

Stylus Photo R1900 to oznaczenie najnowszego modelu drukarki fotograficznej firmy Epson. Drukarka jest następczynią wprowadzonego 2,5 roku temu modelu R1800, przy czym wykorzystuje nowsze atramenty Epsona - UltraChrome Hi-Gloss2.

Przypomnijmy, że w atramentach UltraChrome Hi-Gloss2 występują kolory turkusowy (cyan), purpurowy (magenta), żółty, czarny matowy, czarny fotograficzny, czerwony i pomarańczowy (zastąpił kolor niebieski, stosowany w poprzedniej generacji tych atramentów).

Podobnie jak w starszym modelu, w R1900 zastosowano optymalizator połysku (Epson Gloss Optimizer), głowicę drukującą Micro Piezo. R1900 obsługuje interfejs USB 2.0.

R1900 - nowa fotodrukarka Epsona

Epson Stylus Photo R1900

Drukarka obsługuje zarówno matowe, błyszczące jak i artystyczne papiery o wielkości do formatu A3+, podawane w arkuszach lub z rolek. Może też drukować etykiety na przystosowanych do tego płytach CD i DVD. Pozwala na druk bez marginesów w rozdzielczości do 5760 x 1440 dpi. Jeżeli chodzi o prędkość wydruku, to Epson informuje, iż czas otrzymania zdjęcia w formacie A3+ w trybie fotograficznym (rozdzielczość 1440 x 720 dpi) wynosi 106 sekund.

Urządzenie wyposażono w obsługę technologii Epson LUT, która, jak przekonuje producent, ma zapewnić wierniejsze odwzorowanie barw na wydrukach. Technologia ta ma za zadanie obliczać, która kombinacja kolorów najlepiej odwzorowuje kolory i tony obrazu (osiem kolorów atramentu tworzy bowiem 18 446 774 bilionów kombinacji) oraz określać, jaka ilość każdego koloru zostanie wykorzystana do konwersji obrazu RGB na wydruk CMYK.

Cenę drukarki ustalono na 2306 zł brutto. Do sprzedaży trafi ona w listopadzie.

Więcej informacji: Epson


TOP 200