Qumak dla eCenter

Firma Qumak International podpisała umowę z eCenter SA z Krakowa, na dostarczenie i wdrożenie zintegrowanego pakietu rozwiązań służących do zarządzania, kontroli i poprawy wydajności łączy internetowych.

Firma Qumak International, wchodząca w skład grupy Qumak-SEKOM, podpisała umowę z firmą eCenter SA z Krakowa, na mocy której dostarczyła i wdrożyła zintegrowany pakiet rozwiązań służących do zarządzania, kontroli i poprawy wydajności łączy internetowych.

Zastosowanie tego rozwiązania w firmie eCenter (ASP), świadczącej usługi outsourcingowe na rzecz podmiotów angażujących się w e-biznes, ma zapewniać uzyskanie optymalnego dostępu z zewnątrz do zasobów gromadzonych na serwerach w eCenter.

Wykorzystano systemy Load Balancing (oparte na rozwiązaniach amerykańskiej firmy F5 Networks - BIG IP HA Redundant oraz BIG IP Enterprise Redundant wraz z oprogramowaniem zarządzającym) oraz system kontroli i zarządzania pasmem izraelskiej firmy Allot Communications.

Qumak International zaprojektowała i wykonała również instalację okablowania strukturalnego oraz zasilania dedykowanego w siedzibie eCenter SA w Krakowie. Okablowanie strukturalne zostało oparte na ekranowanych komponentach kategorii 7 oraz - dla części biurowej - na nieekranowanych komponentach kategorii 5e. Instalacja składa się 300 gniazd RJ45 oraz 141 gniazd zasilania dedykowanego skoncentrowanych w 3 punktach dystrybucyjnych. Okablowanie strukturalne zostało wykonane w technologii freenet firmy Reichle & De Massari.

W siedzibie eCenter w Krakowie został także przez specjalistów Qumak International wdrożony system kontroli dostępu wykorzystujący czytnik geometrii dłoni.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200