QuickPAD - alternatywa dla laptopa

Firma QuickPAD Technology zaprezentowała swój najnowszy produkt przenośny skonstruowany z myślą o stworzeniu alternatywy m.in. dla iBooków, PowerBooków i laptopów PC.

Firma QuickPAD Technology zaprezentowała swój najnowszy produkt przenośny skonstruowany z myślą o stworzeniu alternatywy m.in. dla iBooków, PowerBooków i laptopów .

Przy tworzeniu QuickPAD-a firma wzięła pod uwagę wskazówki użytkowników podróżujących z , którzy narzekali na nieporęczność komputerów przenośnych, ich energochłonność oraz wysokie ceny. Według wiceprezesa marketingu firmy QuickPAD Technologies, Michaela Spencera 'standardowe notebooki nawet bardziej przeszkadzają niż pomagają', a rozwiązaniem tego 'koszmaru' ma być QuickPAD Pro: ważące około pół kilograma urządzenie w cenie 299 USD, spełniające wszystkie wymagania przeciętnego notebooka. QuickPAD posiada wbudowany edytor tekstów, korektor pisowni, arkusz kalkulacyjny, bazę danych, graficzny kalkulator, podręczny notatnik i kalendarz.

Ekran jest w stanie wyświetlać 16 linii tekstu z 80 znakami w każdej, na dysku można zapisać do 300 stron dokumentów, a wejście na zewnętrzną kartę pamięci flash umożliwia jest rozszerzenie do 128 MB. Pliki można przesyłać do komputerów Mac lub za pomocą interfejsu USB lub opcjonalnego czujnika na podczerwień (do czego wymagany jest port podczerwieni w komputerze). Użytkownicy mogą również za pomocą wbudowanego modemu odbierać i wysyłać listy elektroniczne. QuickPAD Pro do pracy wymaga czterech baterii AA, które umożliwiają pracę przez ponad 200 godzin.

http://www.quickpad.com