Quest - nowe wersje narzędzi dla administratorów SharePoint

Quest Software udostępnił dwie nowe wersje rozwiązań dla środowiska SharePoint: Quest Recovery Manager for SharePoint i Quest Server Administrator for SharePoint.

Quest Recovery Manager for SharePoint upraszcza odtwarzanie elementów środowiska SharePoint, umożliwiając szybkie odzyskiwanie wszystkich danych SharePoint (całej farmy lub jej poszczególnych elementów) z istniejących w firmie kopii zapasowych SharePoint. Nowa wersja umożliwia administratorom odtworzenie wszystkich obiektów SharePoint w przypadku awarii, jak również wykonywanie szybkiego i granularnego odzyskiwania danych z kopii zapasowych maszyn wirtualnych wykonanych przez Quest vRanger (rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania maszyn wirtualnych). W środowiskach opartych na VMware ESX i ESXi integracja Quest Recovery Manager for SharePoint z Quest vRanger zapewnia farmom i serwerom SharePoint większą ochronę.

Oferowana bezpłatnie, udoskonalona wersja Quest Server Administrator for SharePoint usprawnia zarządzanie środowiskiem SharePoint. Pozwala administratorom na szczegółowy wgląd w konfiguracje serwerów i farm oraz analizowanie konfiguracji środowiska SharePoint, dając możliwość zmiany ustawień i dostosowywania ich do indywidualnych potrzeb. W celu optymalizacji wydajności SharePoint narzędzie umożliwia także porównywanie ustawień z najlepszymi praktykami. Nowa wersja pomaga również przygotować środowisko do migracji do SharePoint 2010.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200