Quest: narzędzia migracji do SharePoint

Quest Software udostępniła nowe narzędzia do przemieszczania folderów publicznych z serwera pocztowego Exchange do SharePoint Server 2007.

Foldery publiczne są używane do udostępniania dokumentów, poczty elektronicznej lub kalendarza w ramach całej organizacji dla użytkowników używających Outlooka.

Mechanizm stał się bardzo popularny w instalacjach Exchange i firmy często tworzą formularze publikowane w folderach publicznych, służące np. do rezerwacji sal konferencyjnych przez pracowników. Taka rezerwacja jest następnie importowana do publicznego kalendarza i udostępniana wszystkim zainteresowanym.

Zobacz również:

  • Migracja z Idea Banku do systemów Banku Pekao była wyzwaniem, z którym świetnie sobie poradziliśmy

Jednak w najnowszym wydaniu Exchange Server 2007, które ma pojawić się pod koniec listopada br., funkcja ta została ograniczona. Exchange Server 2007 nadal będzie obsługiwał foldery publiczne, ale wersje Outlook z dostępem przez Internet nie mogą ich wyświetlać. Przyszłe wydanie Exchange 14 nie będzie już obsługiwać folderów publicznych.

W ten sposób Microsoft chce zachęcić użytkowników, zainteresowanych tego typu folderami, do skorzystania z oprogramowania portalowego i pracy grupowej SharePoint Server 2007.

Produkty firmy Quest o nazwie Public Folder Migrator for SharePoint automatyzuje przemieszczanie takich folderów z Exchange do SharePoint, zachowując hierarchię folderów i spójność danych. Zadanie takie, wykonywane ręcznie, jest procesem żmudnym i czasochłonnym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200