Quatra Max - ERP o szerokim spektrum funkcjonalności biznesowych

Materiał promocyjny Quatra Max firmy Sygnity Business Solutions z Grupy Sygnity SA to solidny i niezawodny system klasy ERP. Jego funkcjonalność oparta jest na wieloletnim doświadczeniu we wdrażaniu i integracji biznesowych rozwiązań informatycznych w ramach polskich norm prawnych oraz w polskich realiach ekonomicznych i organizacyjnych.

Sukces rynkowy systemu Quatra Max nie byłby możliwy bez szerokiego spektrum funkcjonalności biznesowych, łatwości wdrażania i dopasowania do specyfiki firm działających na rynku krajowym. Quatra Max znalazł zastosowanie w organizacjach skrajnie różniących się skalą działania, strukturą organizacyjną i specyfiką procesów biznesowych. Jego silną stroną jest bardzo dobre dopasowanie do potrzeb organizacji wielooddziałowych zarządzanych centralnie.

Quatra Max bardzo dobrze integruje na jednej platformie systemowej obsługę firm nawet o bardzo rozbudowanej strukturze organizacyjnej. Daje on także możliwość włączenia partnerów biznesowych w procesy obsługi zamówień, kontroli dostaw i sprzedaży. Za tę integrację odpowiada nowoczesna platforma internetowa.

Quatra Max w wersji wielooddziałowej został wdrożony w Grupie CSV, która funkcjonuje w sektorze produkcji i dystrybucji materiałów lakierniczych dla branży samochodowej. Warto podkreślić, że system Quatra Max działa tam w swojej pełnej funkcjonalności ERP wraz z obsługą procesów specyficznych dla Grupy CSV. Dzięki Quatra Max udało się poprawić płynność i rentowność firmy, a to za sprawą uruchomienia systemu zarządzania działającego w czasie rzeczywistym. Przyśpieszono procesy kompletacji – czyli produkcji i mieszania kolorów. Wszyscy poczuli poprawę dzięki zautomatyzowaniu i przyśpieszeniu obsługi sprzedaży, dystrybucji oraz obsługi oddziałów i lokalnych dystrybutorów. Wisienką na torcie okazały się mechanizmy modelowania sytuacji nietypowych i wsparcia zmian w aktywności biznesowej. Dla Grupy CSV system Quatra Max okazał się nieocenionym narzędziem wspierającym wzrost i rozwój całej organizacji.

Quatra Max w pełnej funkcjonalności działa także w spółce akcyjnej Komputronik, jednej z największych firm teleinformatycznych w Polsce. Komputronik to sieć salonów własnych i patronackich oraz duża grupa dilerów obsługujących rynki sprzedaży hurtowej i detalicznej. W ramach firmy działa także nowoczesny i rozbudowany sklep internetowy. W tym przypadku dla powodzenia wdrożenia Quatra Max kluczowa była integracja obsługi procesów wewnętrznych ze sklepami internetowymi realizującymi sprzedaż według indywidualnych potrzeb. Udało się dokonać takiej integracji wszystkich zamówień spływających z całej firmy i zbudować mechanizm wyznaczania potrzeb. W efekcie znacząco przyśpieszył proces kompletacji i produkcji komputerów zgodnie z potrzebami klientów. Poprawiła się także obsługa serwisowa, która jest kluczowym czynnikiem oceny zadowolenia klientów. Dzięki integracji zleceń wysyłkowych z firmą kurierską DHL skrócono także czas realizacji zamówień. Dla firmy ważne było także zoptymalizowanie zarządzania cennikami. Przy tak rozbudowanej i szybko zmieniającej się ofercie, jest to jeden z kluczowych obszarów wyznaczający sprawność działania firmy. Quatra Max jest aktualnie nieocenionym i niezastąpionym narzędziem do wzrostu efektywności zarządzania.

Quatra Max jest systemem elastycznym, dającym się dopasować do specyfiki wielu branż. Dowodzi tego wdrożenie w firmie United Beverages SA, która prowadzi sprzedaż i dystrybucję alkoholi. Własne call center obsługuje rynek hurtowy, a detaliczny jest domeną mobilnych przedstawicieli handlowych. Wyjątek stanowią duże sieci handlowe, które są obsługiwane przez wydzieloną grupę doświadczonych handlowców. Oprócz klasycznej funkcjonalności ERP dla firm wielooddziałowych takiej, jak choćby centralne zbieranie zamówień, pełna obsługa centrali, oddziałów i przedstawicieli handlowych, niezbędne było także uruchomienie mechanizmów specyficznych dla tej konkretnie organizacji. Udało się zapewnić dwukierunkową komunikację z handlowcami, którzy teraz mogą bezpośrednio przekazywać informacje z rynku zebrane w ankietach, a transmisja GPRS pomaga w obsłudze mobilnej logistyki na ich potrzeby. Przy tak szerokiej ofercie, niezbędne było usprawnienie zarządzania cennikami, polityki rabatowej i wdrożenie kluczy transakcji. Dzięki temu firma United Beverages SA znacząco odczuła wzrost sprawności i efektywności działania, co przełożyło się na poprawę wyników finansowych.

Wdrożenia systemu Quatra Max pokazują, że jest to rozwiązanie nowoczesne, solidne i efektywne. Zespoły wdrożeniowe pracują rzetelnie i fachowo. Koszty inwestycyjne i łączny koszt posiadania takiego rozwiązania w relacji do wzrostu sprawności i efektywności zarządzania, a w końcowym efekcie do poprawy wyników finansowych, są na tyle zachęcające, że nawet duże firmy wielooddziałowe, ze skomplikowaną strukturą i mnogością procesów biznesowych do obsługi, nie boją się i nie unikają wdrażania systemu Quatra Max.

Sygnity Business Solutions, producent systemu Quatra Max, ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa danych, łatwości ich archiwizacji oraz niezawodności całego rozwiązania, poleca swoim klientom stosowanie technologii serwerowych IBM. Quatra Max doskonale sprawdzi się na platformie POWER współpracującej z macierzami IBM Storwize. Platforma IBM Power Systems i pamięć masowa IBM tworzą bezpieczną i niezawodną podstawę infrastruktury systemów korporacyjnych. Serwery Power Systems oraz systemy pamięci masowej IBM System Storage DS8000, IBM XIV i Storwize V7000 oraz Storwize V7000 Unified mają wbudowane funkcje zwiększające niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania (RAS).Takie połączenie technologii i oprogramowania daje w efekcie infrastrukturę wydajną i niezawodną, przy jednoczesnym niskim koszcie posiadania systemu ERP. Jest to jeden z ważniejszych czynników wyróżniających Quatra Max na tle innych, konkurencyjnych rozwiązań.

Więcej informacji: http://quatramax.pl