Quantum rozszerzy ofertę dla przedsiębiorstw

Quantum przejmie brytyjską firmę M4 Data, specjalizującą się w produkcji urządzeń pamięci masowej.

Quantum przejmie brytyjską firmę M4 Data, specjalizującą się w produkcji urządzeń pamięci masowej.

Transakcja umożliwi Quantum rozszerzenie oferty rozwiązań pamięci masowej dla przedsiębiorstw. M4 Data specjalizuje się w tworzeniu skalowalnych systemów do automatyzacji obsługi pamięci taśmowych, zapewniających dużą gęstość zapisu w przeliczeniu na jednostkę objętości. Firma mieści się w Wells w Wielkiej Brytanii i zatrudnia ok.130 pracowników

W ubiegłym roku Quantum rozpoczął intensywne działania zmierzające do wzmocnienia swojej pozycji na rynku systemów pamięci masowej dla przedsiębiorstw. Firma wprowadziła m.in. usługę umożliwiająca zdalne zarządzanie bibliotekami taśmowymi Quantum przez Internet. Wspólnie z firmą Network Appliance Quantum zaoferował systemy pamięci masowej zintegrowane w sieci SAN (Storage Area Network). Pod koniec 2000 r. Quantum rozpoczął sprzedaż systemów wykorzystujących Gigabit Ethernet. Producent oferuje przedsiębiorstwom kompleksowe rozwiązania obejmujące nie tylko biblioteki taśmowe, ale także sprzęt sieciowy, usługi doradcze i pomoc techniczną.

Sprzedaż Quantum w roku finansowym zakończonym 31 marca 2000r. wyniosła 1,4 mld USD w dziale systemów pamięci masowej i napędów DLT, a w dziale dysków twardych 3,3 mld USD.

Quantum oferuje swoje wyroby za pośrednictwem producentów OEM i globalnej sieci dystrybucyjnej. W Polsce dystrybutorami produktów Quantum są firmy Asbis, Incom i Tech Data Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200