Quantum oferuje Snap Server 4100

Dział DLT i Systemów Pamięci Masowej firmy Quantum wprowadził na rynek nowy serwer plików – Snap Server 4100.

<!-- grafika --><img src="/nws/gfx/snapp.jpg" align="right" vspace="5" hspace="10"><!-- kgrafika -->

Dział DLT i Systemów Pamięci Masowej firmy Quantum wprowadził na rynek nowy serwer plików. Snap Server 4100 o pojemności 120 i 240 GB, montowany w obudowach stelażowych o rozmiarze 1U oferuje ochronę danych lub zwiększoną wydajność poprzez obsługę technologii RAID poziomu 5, 1 i 0. Pojemność oferowana przez Snap Server 4100 wystarcza na obsłużenie zespołów w przedsiębiorstwach średniej i dużej wielkości, w tym usługodawców internetowych i firm typu ASP. Snap Server 4100 automatycznie oferuje jednoczesną obsługę współdzielenia plików dla wielu platform - Windows, NetWare, Macintosh i UNIX/Linux - znajdujących się w tej samej sieci. Snap Server zostaje zintegrowany z istniejącymi domenami Microsoft NT i NetWare, i pozwala na prostą konfigurację za pośrednictwem interfejsu WWW. Interfejs ten umożliwia również zarządzanie serwerem plików z dowolnego miejsca sieci lub zdalnie, za pomocą Internetu.

Urządzenie w konfiguracji RAID 5 Snap Server 4100 240 GB pozwala na zachowanie 168 GB danych; w przypadku konfiguracji RAID 1 - 120 GB. Implementacja RAID 5 w serwerze Snap Server może wykorzystywać wszystkie cztery napędy lub trzy napędy plus jeden zapasowy wymieniany na poczekaniu. Wraz z urządzeniem klient otrzymuje nieograniczoną licencję na oprogramowanie DataKeeper Snap Edition służące do tworzenia kopii zapasowych danych ze stacji roboczych.

Snap Server 4100 w wersji 120 GB i 240 GB jest już dostępny w sprzedaży. Klienci mogą zakupić produkty z rozszerzonej serii Snap Server poprzez lokalne firmy VAR lub za pośrednictwem najważniejszych dystrybutorów katalogowych. Klienci mają zapewnioną pomoc techniczną i serwis firmy Quantum. Urządzenia Snap Server objęte są trzyletnią limitowaną gwarancją na części i robociznę, pomocą techniczną poprzez Internet oraz 30-dniową gwarancją bezwarunkowego zwrotu pieniędzy.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: www.snapserver.com

Quantum

www.quantum.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200