Quantum SnapServer w ofercie firmy Asbis

Warszawska firma Asbis wprowadza na rynek najnowszy SnapServer marki Quantum.

Warszawska firma Asbis wprowadza na rynek najnowszy SnapServer marki Quantum. Serwer został wykonany jako pamięć masowa podłączana do sieci. Serwery NAS zwiększają pojemność podsystemów pamięci masowych oraz zapewniają prostą i wygodną rozbudowę. Głównym zadaniem SnapServera jest zarządzanie przechowywaniem plików i zapewnienie dostępu do nich. Przechowywanie na NAS-serwerze wielkich i często używanych plików pomaga zredukować obciążenie sieci i wyraźnie poprawia jej wydajność. SnapServer proponuje możliwość archiwizacji najczęściej używanego oprogramowania i może wykonywać w razie konieczności jego późniejszą dystrybucję dla całej grupy użytkowników. Inną właściwością SnapServera jest praca w środowiskach mieszanych i zapewnienie wsparcia dla stacji roboczych oraz serwerów pracujących z systemami operacyjnymi Microsoft, Apple, UNIX i NetWare. Snap-Server jest skonfigurowany jako cross-platform i objawia się w sieci podobnie do zwykłego serwera plików przechowując dane we własnych formatach każdego systemu operacyjnego.

Obecnie Quantum oferuje SnapServer w czterech konfiguracjach. SnapServer 1000 z jednym dyskiem (15GB lub 30GB) jest wygodny do lokalnego przechowywania danych. Snap-Server 2000 z dwoma dyskami o łącznej pojemności 60GB ma możliwość podłączenia dodatkowo jeszcze dwóch dysków Ultra/ATA. Możliwe jest rozdzielenie ich na dwa wolumeny (JBOD) dla separacji plików grupy roboczej i plików projektów, zrobienie macierzy dyskowej (RAID 1) dla kopiowania i archiwizacji plików lub macierzy RAID 0 dla zapewnienia większej wydajności. Snap-Server 4000 o pojemności 120GB ma wszystkie właściwości poprzednich modeli i zapewnia następujące możliwości: RAID5 dla czterech 30GB dysków, konfiguracji RAID 0, RAID 1 lub JBOD.

Asbis

tel. (22) 846 54 27 (28,29)

faks (22) 846 03 11

www.asbis.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200