Qualcomm przejmie SnapTrack za 1 mld USD

Qualcomm, amerykański producent urządzeń i dostawca usług komunikacji bezprzewodowej, przejmie firmę SnapTrack, producenta rozwiązań integrujących technologie GPS (Globalny System Pozycyjny) i bezprze...

Qualcomm, amerykański producent urządzeń i dostawca usług komunikacji bezprzewodowej, przejmie firmę SnapTrack, producenta rozwiązań integrujących technologie GPS (Globalny System Pozycyjny) i bezprzewodowe. Transakcja, która zostanie sfinalizowana do połowy marca, jest szacowana na 1 mld USD.

Po przejęciu SnapTrack stanie się samodzielnym oddziałem Qualcommu, które pozyska dzięki temu prawie 50 patentów związanych z technologią Wireless Assisted GPS. Technologia ta wykorzystuje system amerykańskich satelitów rządowych do namierzania konkretnych urządzeń bezprzewodowych z dokładnością 5-20 m.

Qualcomm zamierza zintegrować tę technologię z własną, o nazwie gpsOne, co ma pozwolić na przyspieszenie rozwoju telefonów z funkcjami pozycjonującymi oraz innych urządzeń wykorzystujących technologię Wireless Assisted GPS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200