Qualcomm pokazał swoją najnowszą mobilną platformę

Firma zaprezentowała oficjalnie swoją najnowszą platformę mobilną, która pojawi się w przyszłym roku w smartfonach klasy „high end”. To procesor noszący nazwę Snapdragon 8 Gen 2. Platforma została pokazana w tym tygodniu na firmowej konferencji Snapdragon Summit 2022, która odbywa się na Hawajach. Sądząc z pierwszych opinii o tej platformie, Apple ma się chyba czego obawiać.

Grafika: Qualcomm

Lista ulepszeń jest długa i obejmuje wiele nowości usprawniających działanie smartfonów Android. I tak np. Na przykład procesor Snapdragon 8 Gen 2 oferuje szereg nowych funkcji z grupy Snapdragon Elite Gaming (obsługa gier), takich jak wspomagane sprzętowo, realizowane w czasie rzeczywistym rozwiązanie „ray tracing” (technika renderowania grafiki w taki sposób, aby wytworzyć realistyczną symulację zachowania światła) czy wzrost wydajności GPU o 25% i wzrost wydajności CPU (za sprawą rdzeni Kyro) o 40% .

Jeśli chodzi o łączność, procesor Snapdragon 8 Gen 2 wykorzystuje modem Snapdragon X70 5G i procesor Qualcomm 5G AI, co zwiększa szybkość transmitowania danych oraz zmniejsza opóźnienia i zużycie energii. Platforma wspiera również rozwiązanie, która pozwala jej obsługiwać jednocześnie dwie karty SIM 5G. Z kolei podsystem FastConnect 7800 wspiera obsługiwane przez system Android połączenia Wi-Fi 7.

Zobacz również:

Qualcomm obiecuje również lepszą wydajność aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję oraz ulepszenia w takich obszarach, jak wykrywanie i analizowanie rysów twarzy, włosów i ubrań oraz optymalizacja zdjęć i filmów. Pozostaje zapytać, kiedy pierwsze smartfony bazujące na tej platformie pojawią się na rynku. Prawdopodobnie już na początku przyszłego roku, chociaż niektórzy spekulują, że jeszcze pod koniec tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200