Qualcomm i HPE stawiają na wspólne działania w zakresie 5G

Qualcomm i Hewlett Packard Enterprises (HPE) poinformowały o nawiązaniu współpracy na rzecz 5G. Jest też pierwszy produkt.

5G coraz ważniejsza dla firm / Fot. Mark König, Unsplash.com

5G coraz ważniejsza dla firm / Fot. Mark König, Unsplash.com

Jeśli chodzi o ekosystem 5G, Qualcomm nadal jest liderem korporacyjnym. Obecnie ogłoszona współpraca z HPE ma sprawić, że na rynek trafi kolejna generacja rozproszonych jednostek 5G, jako że potrzeby wdrażania rozwiązań 5G stale rosną.

Sprawdź: Lucky Patcher

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm
  • 5G to nowe możliwości dla telekomów

Wspomniane jednostki są obsługiwane przez akcelerator inline X100 5G RAN marki Qualcomm, który z wyglądu przypomina prostą kartę rozszerzeń. HPE już wcześniej współpracowało z Qualcomm, zapewniając dodatkowe rozszerzenia dla ekosystemu Open RAN. Teraz ta współpraca ma być jeszcze szersza, aby można było oferować w pełni zoptymalizowane rozwiązania zwirtualizowanej jednostki rozproszonej (virtualized distributed unit - vDU) o nawet 60% niższym całkowitym koszcie posiadania dla operatorów. Firmy wspólnie dążą do poprawy doświadczeń użytkowników, chcąc sprawić, że platforma RAN będzie obsługiwać duże obciążenia robocze przy niskich opóźnieniach.

Tom Craig, general manager HPE i wiceprezes grupy ds. technologii komunikacyjnych, przyznał, że "HPE z niecierpliwością czeka na współpracę z Qualcomm, aby pomóc sprostać rygorystycznym i stale zmieniającym się wymaganiom sieci 5G. Nasza infrastruktura HPE klasy operatorskiej, zintegrowana z innowacyjną technologią Qualcomm, przyniesie dalsze korzyści klientom, gdy będą rozszerzać swoje wdrożenia sieci 5G".

Zobacz: CPU-Z

Firmy poinformowały, że rosnące wymagania sieci korporacyjnych powodują, że potrzebna jest spółka joint venture, która im sprosta. Wymagania zaś rosną, bo coraz więcej pracowników wraca do biur po pandemii.

Dodatkowo z zapowiedzi wynika, że współpraca uprości wdrożenia i sprawi, że całkowity koszt posiadania zostanie obniżony. Wszystko za sprawą otwartej sieci dostępu radiowego (O-RAN) z energooszczędnymi, zwirtualizowanymi i natywnymi dla chmury (cloud-native) rozwiązaniami 5G.

Przykładem takich rozwiązań jest 5G RAN vDU, które łączy wbudowaną kartę Qualcomm X100 5G RAN z serwerem HPE ProLiant DL110 Gen10 Plus Telco, zapewniając pierwszą w branży w pełni zoptymalizowaną vDU.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200