Qimonda prezentuje nowe pamięci AENEON XTUNE DDR3

Oferta firmy Qimonda AG wzbogaciła się o nowe pamięci sprzedawane pod marką AENEON - XTUNE DDR3-1333 CL8. Zdaniem producenta, powinny one zainteresować głównie użytkowników ceniących sobie wysoką wydajność.

Pamięci XTUNE DDR3-1333 dostępne są w 1-gigabajtowej wersji. Pracują z częstotliwością 1333 MHz przy ustawieniach 8-8-8-15 (CAS-TRCD-TRP-TRAS). Oferowane są również w 2-gigabajtowych zestawach (2 x 1 GB), które - jak twierdzi producent - zostały przetestowane na kilku różnych platformach w trybie dwukanałowym.

Qimonda prezentuje nowe pamięci AENEON XTUNE DDR3

XTUNE DDR3-1333 CL8

W informacji prasowej można przeczytać, że nowe moduły są bardzo szybkie charakteryzując się jednocześnie niewielkim zapotrzebowaniem na energię. Korzystają bowiem z napięcia zasilającego na poziomie zaledwie 1,5 V. Warto również wspomnieć o dbających o odpowiednie rozpraszanie generowanego ciepła wysokiej jakości radiatorach oraz o zastosowaniu złotych styków.

Zestaw XTUNE DDR3-1333 Dual Channel Kit 2x1GB został wyceniony przez producenta na 400 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200