QNAP TS-809 Pro z nowym procesorem

Firma QNAP Systems zaprezentowała ośmiodyskowy model TS-809 Pro z nowym procesorem Intel Core 2 Duo 2.8 GHz.

TS-809 Pro wyposażony jest 2GB pamięci RAM DDRII, obsługuje 8 dysków SATA w zaawansowanych trybach RAID (RAID 0/1/5/6/5+spare). Wśród oferowanych przez urządzenie funkcji znajduje się m.in. obsługa iSCSI z Thin Provisioning, szyfrowanie woluminu za pomocą algorytmu AES 256-bit, polityka automatycznego blokowania IP, powiadomienie o alertach poprzez SMS czy mail oraz obsługa certyfikatów SSL.

W chwili obecnej, QNAP posiada najbardziej rozbudowaną ofertę dysków sieciowych NAS. Na rynku dostępne są modele 1, 2, 4, 5, 6, i 8-dyskowe w obudowie tower oraz modele w obudowie rackowej. Urządzenia są przeznaczone zarówno dla małych/średnich firm, dużych przedsiębiorstw, jaki i użytkowników indywidualnych.

QNAP TS-809 Pro z nowym procesorem

W swoich produktach QNAP oferuje funkcję HOT SWAP i usługi dostępne tylko dla modeli z platformą Intel takie, jak iSCSI, podwójny port Gigabit, który można skonfigurować jako fail over, load-balancing i mulit-IP. Dyski sieciowe NAS QNAP zapewnią funkcję prostego hostingu, obsługują RAID 0, 1, 5, 6, i 5+ hot spare, potrafią pobierać pliki, udostępniać drukarki, wykonywać kopię danych przez sieć, nagrywać obraz z kamer IP i wiele więcej. Są kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Macintosh, Linux i Unix.

Dystrybutorami rozwiązań firmy QNAP w Polsce są: EPA Systemy Sp. z o.o. oraz Konsorcjum FEN Sp. z o.o.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200