QAD finalizuje przejęcie producenta narzędzi do planowania łańcuchów dostaw

Zakup spółki DynaSys ma pozwolić na uzupełnienie możliwości oprogramowania QAD o dodatkowe mechanizmy wspierające prognozowanie, planowanie i optymalizację przebiegu łańcuchów dostaw. Firma QAD zapłaciła za francuską spółkę ok. 6 mln euro.

Przedstawiciele firmy QAD zapowiadają, że spółka DynaSys będzie funkcjonować jako oddział QAD. Jego działalnością pokieruje Ariel Weil, dotychczasowy dyrektor generalny spółki DynaSys. Dotychczas rozwiązania francuskiej spółki były oferowane przede wszystkim na rynku francuskim. Teraz rozwijane przez firmę DynaSys oprogramowanie będzie oferowane na całym świecie w ramach oferty QAD.

Planowane jest również zwiększenie nakładów na rozwój oprogramowania n.SKEP. Zintegrowany pakiet rozwiązań wspierających zarządzanie złożonym łańcuchem dostaw i zmiennym popytem klientów będzie najpewniej rozwijany pod kątem specyficznych potrzeb firm działających w sektorach, do których kierowany jest system QAD Enterprise Applications. Obecnie z rozwiązań DynaSys korzystają również klienci z sektora farmaceutycznego i chemicznego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200