Pyramid Research: polski rynek smartfonów rośnie najszybciej w regionie

Smartfony będą stanowić 35 proc. wszystkich telefonów komórkowych sprzedanych w 2011 roku w naszym kraju. Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sprzedaż smartfonów w Polsce. Prognoza firmy Pyramid Research na lata 2009-2015.

Polecamy:

Zobacz też:

Sylwia Boguszewska z firmy Pyramid Research opracowała analizę polskiego rynku smartfonów. Jej zdaniem w 2015 r. ponad 60 proc. wszystkich sprzedanych telefonów będą stanowiły smartfony.

Optymistyczne prognozy zdają się potwierdzać także najnowsze wyniki Orange Polska. Firma poinformowała, że 28 proc. zysków ze sprzedaży telefonów i transferu danych pochodzi z urządzeń typu (Q1 2011). W pierwszym kwartale 2011 r. liczba sprzedanych smartfonów wzrosła o 236 tysięcy, a wśród abonentów 12 proc. korzysta z tego typu urządzeń.

Zobacz również:

Najszybciej rozwijającym się operatorem na polskim rynku jest jednak Play. W pierwszym kwartale 2011 r. aż 50 proc. urządzeń sprzedanych przez firmę stanowiły smartfony. Nowoczesne telefony korzystające z systemu Android stały się tańsze, a w specjalnych ofertach abonamentu za "złotówkę" można mieć m.in. popularne smartfony Wildfire i Samsung Wave 533.

Ciekawe oferty sprawiły, że sprzedaż smartfonów rośnie w Polsce najszybciej w Europie Środkowo-Wschodniej. Pyramid Research przewiduje, że najbliższe 5 lat będzie czasem dynamicznego rozwoju rynku smartfonów w naszym kraju.


TOP 200